HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Koleksiyonumun İlk Çilleri :)

Koleksiyonumun İlk Çilleri :)

Mesajgönderen Firavun » Cmt Tem 13, 2013 2:01 pm

Geçen ki kapalıçarşı alışverişinden edindiğim yabancı çiller.Paylaşmak istedim :D

http://img485.yukle.tc/image.php?id=858720130713_133801.jpg

http://img487.yukle.tc/image.php?id=259120130713_133748.jpg
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Koleksiyonumun İlk Çilleri :)

Mesajgönderen ersan33 » Cmt Tem 13, 2013 10:39 pm

selamlar Firavun kardeşim güzel paralar almışsın hayırlı uğurlu olsun inşallah. bir başka sayfada sayın Berkeley nasihatte bulunmuş eminim oda bizim gibi bazı hatalara düştü ki bizleri uyarmakta bende bu işe ilk başladığımda ne bulduysam biriktirdim yada satın aldım kâğıt paraya olan ilgim epey para harcadıktan sonra azaldı ,yabancı dersen sadece elime geçenleri topluyorum ,artık T.C. ve son 6 Osmanlı ilgimi çekiyor yaptığım hata şu hevesle ve neyin kolleksiyonunu yapacağıma net olarak karar vermeden her gördüğüme sazan gibi atlamak sonuç hüsranmı dersen ? oralara harcadığım parayla esasen ilgilendiğim konuda daha güzel şeyler yapabilirdim aldıklarım elimde mi kaldı şimdilik çünki koleksiyon piyasası oldukça yavaş elindekileri satmak vede değer kaybetmeden satmak uzun zaman gerektiriyor kısacası önce karar vermek ve o yolda ilerlemek.Öyle poşetin içinde birbirine sürtünen paralar ilerde bir kenara itilmeye mahkumdur yani boşa yatırım bir süre sonra onların yüzüne bile bakmak istemeyeceksin ben bunları yaşadım çekmece rayı arıza yaptı ağırlıktan :) sadece yaşadıklarımı paylaşmak istedim asla akıl vermek olarak algılama saygı ve sevgilerimi sunarım.
ersan33
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Firavun » Cmt Tem 13, 2013 10:49 pm

Paylaşımınız için teşekkürler.Öncelikle şunu belitmek istiyorum bu paraları almamın sebebi birincisi çil olmaları ikinciside uygun fiyatlı olmaları ben bunların ikisini toplam 5 tl'ye aldım.Koleksiyonuma çil paralarda girsin istedim.Koleksiyonda biraz dağınık ilerliyorum bunuda kabul ediyorum ancak tek bir dala yoğunlaşamıyorum yoğunlaşsam bile bir süre sonra sıkılıp bırakıyorum ondan biraz dağınığım belirli bir hedefim yok bunu kabulde ediyorum zati :DAmacım bunları sonradan satmakta değil tamamen hobi niyetiyle ilgileniyorum yani koleksiyonculukla.Paylaşımınız için tekrar teşekkürler :D
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen adabudi » Çrş Nis 16, 2014 11:21 pm

Paralariniz çok güzel hayirli olsun
adabudi
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Yabancı Kağıt ve Madeni Paralar

Kimler çevrimiçi