HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Nereden bulabilirim ???

Nereden bulabilirim ???

Mesajgönderen Firavun » Pzr Kas 20, 2016 6:36 pm

Arkadaşlar baya uzun zamandır Bulgaristan altın 100 Leva arıyorum. Acaba nereden bulabilirim? Ebay'de ilanlarını gördüm ama güvenemiyorum ebay'dan alışveriş yapamaya. Bir de sanırsam ebay'in Türkiye'ye ürün gönderimleri durmuş öyle duymuştum bir kaç arkadaşımdan. Sizce nereden bulabilirim. İstanbul'da yabancı ülkelerin altın paralarını satan yerler var mı bildiğiniz? Şimdiden teşekkür ediyorum :) . (Bu arada koyduğum 100 leva ben 20 leva falan arıyorum 100 leva gibi büyük bir parayı almaya gücüm yetmez :D )
Eklentiler
Bulgaristan 100 Leva Ön.jpg
Bulgaristan 100 Leva Arka.jpg
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Nereden bulabilirim ???

Mesajgönderen Aydin35 » Pzt Kas 21, 2016 2:53 am

http://www.ebay.de/itm/100-Leva-1912-Go ... SwHoFXwkzM

Güvenirlilik konusunda sorun cikacagini sanmiyorum. Fiyati size kalmis. :wink:
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Pzt Kas 21, 2016 6:12 pm

Evet fiyatın maşallahı var bir motorsiklet parası neredeyse :D . Yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim Aydın hocam :) .
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Aydin35 » Pzt Kas 21, 2016 7:30 pm

Firavun yazdı:Bir de sanırsam ebay'in Türkiye'ye ürün gönderimleri durmuş öyle duymuştum bir kaç arkadaşımdan.

Böyle bir durum yok. Türkiyeye gönderip göndermeyecegi saticiya kalmis. Gönderen var yada yok. Bu öncedende böyleydi.
Paypal ile Türkiyeden ödemeler kaldirildi. Bununla karistirmis olabilirsiniz.

Ödemeler icin mutlaka bir alternatif var. Cünkü, yaptigim izlenimlere göre, eskiden daha az olsada, hala Türkiyeden alanlar var.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Kas 22, 2016 9:22 pm

Aydin35 yazdı:
Firavun yazdı:Bir de sanırsam ebay'in Türkiye'ye ürün gönderimleri durmuş öyle duymuştum bir kaç arkadaşımdan.

Böyle bir durum yok. Türkiyeye gönderip göndermeyecegi saticiya kalmis. Gönderen var yada yok. Bu öncedende böyleydi.
Paypal ile Türkiyeden ödemeler kaldirildi. Bununla karistirmis olabilirsiniz.

Ödemeler icin mutlaka bir alternatif var. Cünkü, yaptigim izlenimlere göre, eskiden daha az olsada, hala Türkiyeden alanlar var.

Peki ne kadar güvenli ebay'dan alışveriş? Siz şahsen koleksiyonluk parçalar alıyor musunuz ebay'dan?
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Aydin35 » Çrş Kas 23, 2016 1:37 am

Ebayde yaptigim alis verislerde yüzde 99 üzerinde problem yasamadim.
Azda olsa, problemlerin getirdigi maddi kaybim cok az. (Örnek; Aldiginiz paranin sahte oldugunu anlayip, saticiya bildiriyorsunuz. Parayi geri gönderiyorsunuz, ama posta ücreti ödenmiyor. Oda sizin zarariniz.

Eger tereddüt ediyorsaniz, saticinin satis profilini inceleyin. Olumsuz not almismi? Neden almis? Satici icin verilen son dönem yorumlari okuyabilirsiniz.
Bilhassa cok satanlar ve satis sayisi yüksek saticilar, aliciyi memnun etmeye calisirlar.
Problem olunca, alicidan alacaklari eksi not, gelecekte kendi satislarini olumsuz etkileyecektir.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Cmt Kas 26, 2016 11:55 am

Aydin35 yazdı:Ebayde yaptigim alis verislerde yüzde 99 üzerinde problem yasamadim.
Azda olsa, problemlerin getirdigi maddi kaybim cok az. (Örnek; Aldiginiz paranin sahte oldugunu anlayip, saticiya bildiriyorsunuz. Parayi geri gönderiyorsunuz, ama posta ücreti ödenmiyor. Oda sizin zarariniz.

Eger tereddüt ediyorsaniz, saticinin satis profilini inceleyin. Olumsuz not almismi? Neden almis? Satici icin verilen son dönem yorumlari okuyabilirsiniz.
Bilhassa cok satanlar ve satis sayisi yüksek saticilar, aliciyi memnun etmeye calisirlar.
Problem olunca, alicidan alacaklari eksi not, gelecekte kendi satislarini olumsuz etkileyecektir.

Aydın Hocam çok çok çok teşekkür ederim ebay konusunda aydınlattınız beni :) .
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Yabancı Kağıt ve Madeni Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir