1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 19, 2017 9:36 pm
gönderen tolgaceng
Güney Afrika'da 1967 yılından beri basılan ve dünyanın en popüler altın paralarından olan Krugerrand, bu yıl altının yanı sıra gümüş ve platinden de basılacak.
https://www.youtube.com/watch?v=TH_Ibrj1Awo

Re: Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 19, 2017 10:20 pm
gönderen Firavun
Paylaşım için çok teşekkürler. Biz bunu alabiliyor muyuz peki nasıl alabiliriz çıktıktan sonra ?

Re: Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 19, 2017 10:49 pm
gönderen tolgaceng
Amerika'da Apmex, mcm gibi firmaların internet sitelerinden sipariş verilebilecek. Türkiye'den nasıl, nereden sipariş verilebilir bilmiyorum, ebay'ı takip etmek lazım. Yakin zamanda Amerika'dan Turkiye'ye gelecek tanidiginiz varsa ona siparis vermek en mantıklısı.

Re: Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 19, 2017 10:51 pm
gönderen tolgaceng
Ben de, satışı başladıktan sonra, premium'u çok yüksek değilse bir tane alıp buradan paylaşırım.

Re: Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Prş Oca 19, 2017 11:47 pm
gönderen Firavun
Türkiye'den yabancı para almak çok sorunlu ya. Ebay'i de hiç kullanmadım güvenemiyorum. Geçen Bulgaristan Ulusal Darphanesi'nin bastığı bir hatıra parayı almaya niyetlendim. "Varna-Rusçuk Demiryolu Hattının 150.Yılı" için para basılmış gümüş onu alıcaktım sonra güvenemedim gümrükte takılmasından endişelendim ve sipariş etmekten vazgeçtim. En iyisi bunu almak için ben bir Amerika'ya gidip geleyim :D .

Re: Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 20, 2017 12:45 am
gönderen tolgaceng
Ben ebay'den dünyanın birçok yerindeki satıcıdan çok sayıda ürün aldım, ve bir iki ufak olay dışında hiç sorun yaşamadım. Yaşadığım iki ufak sıkıntı da, satıcı yanlışlıkla başka bir ürün gönderdi, iletişime geçtikten sonra hatasını düzeltip doğru ürünü tekrar gönderdi. Ben Amerika'da yaşıyorum ve bildiğim kadarıyla burda gümrük sınırı 200 dolar. Yani aldığınız ürün 200 dolardan ucuzsa ve kişisel kullanımınız için alıyorsanız gümrük ödemiyorsunuz. Türkiye'de bu limit sanırım 75 euro idi, ama galiba bu sene onu 30 euro'ya çekmişler. ebay'den alışveriş yapmadan önce gümrük olayını iyice araştırıp öğrenmekte fayda var.

Re: Gümüş ve platin Krugerrand geliyor

MesajGönderilme zamanı: Cum Oca 20, 2017 5:57 pm
gönderen Firavun
tolgaceng yazdı:Ben ebay'den dünyanın birçok yerindeki satıcıdan çok sayıda ürün aldım, ve bir iki ufak olay dışında hiç sorun yaşamadım. Yaşadığım iki ufak sıkıntı da, satıcı yanlışlıkla başka bir ürün gönderdi, iletişime geçtikten sonra hatasını düzeltip doğru ürünü tekrar gönderdi. Ben Amerika'da yaşıyorum ve bildiğim kadarıyla burda gümrük sınırı 200 dolar. Yani aldığınız ürün 200 dolardan ucuzsa ve kişisel kullanımınız için alıyorsanız gümrük ödemiyorsunuz. Türkiye'de bu limit sanırım 75 euro idi, ama galiba bu sene onu 30 euro'ya çekmişler. ebay'den alışveriş yapmadan önce gümrük olayını iyice araştırıp öğrenmekte fayda var.


Evet Türkiye bu sene gümrük sınırını 30 Euro'ya çekti. Baya araştırıp sonra ebay işine girişmek lazım. Bazı paraları Türkiye'de bulmak gerçekten çok zor. Oysaki ebay derya deniz .