HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

HATALI 1 DOLARLAR

HATALI 1 DOLARLAR

Mesajgönderen ankh » Prş Mar 08, 2007 10:39 pm

Amerika Birleşik Devletleri Darphanesi, üzerinde eski başkanlardan George Washington'un portresinin bulunduğu 1 dolarlık madeni paralarda büyük bir hata yaptı. Darphaneden yapılan açıklamada, 300 milyon adet madeni paranın kenarına "In God we trust (Biz Tanrı'ya inanıyoruz)" yazısının bir hata sonucu yazılmadığı bildirildi.

Darphane, sayısı bilinmeyen hatalı paranın dolaşıma sokulduğunu açıkladı. Philadelphia eyaletinde basılan altın renkli paralarda "E Pluribus Unum (Çokluktan Birlik)" yazısı ile darphane işareti ve basım yılı da unutuldu.

Meselenin ciddi şekilde ele alındığını bildiren ABD darphanesi, "Kurumumuz imalat sürecinde meydana gelen sorunun muhtemel nedenlerini araştırmaktadır" açıklamasını yaptı.

Kolleksiyoncular, hatalı paraları internet üzerinden 50 dolar vererek satın almak üzere harekete geçti.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner
 
Mesajlar: 1856
Kayıt: Prş Şub 10, 2005 11:35 am

Re: HATALI 1 DOLARLAR

Mesajgönderen adabudi » Prş Nis 17, 2014 4:13 pm

Firsatlar ülkesi amerika
adabudi
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında
 
Mesajlar: 30
Kayıt: Çrş Ara 18, 2013 8:34 pm


Dön Yabancı Kağıt ve Madeni Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron