HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Bizmut kristali

Yukarıdaki kategorilerden hiç birine uymayan koleksiyon mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.

Bizmut kristali

Mesajgönderen tolgaceng » Prş Oca 19, 2017 11:23 pm

Yıllar önce, para koleksiyonu yapmaya başlamadan önce aldığım, ilginç bir bizmut kristalı.

Bizmut (Bi); atom numarası 83 olan, azot grubundan (pnictogens), kırılgan bir post-geçiş (zayıf, post-transition) metalidir. Teknik olarak radyoaktif bir element olsa da, yarı ömrü yaklaşık 1,9×10¹⁹ (19.000.000.000.000.000.000) yıl olduğu için oldukça kararlıdır ve radyoaktif değil kabul edilir.
Eklentiler
bismuth1.jpg
bismuth2.jpg
tolgaceng
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: Bizmut kristali

Mesajgönderen Firavun » Prş Oca 19, 2017 11:43 pm

Gerçekten çok ilginç paylaşım için çok teşekkürler. Bende bir ara fosil ve mineral koleksiyonu yapıyodum ama şu an devam etmiyorum. Çok eğlenceli bir alan bence taş koleksiyonculuğu :) .
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen tolgaceng » Cum Oca 20, 2017 12:18 am

Rica ederim, beğendiğinize sevindim. Küçükken mineral ve taş veren bir dergi vardı, onu alıp biraz biriktirmiştim zamanında. Sonra bir daha hiç uğraşmadım, ama çok eğlenceli ve geniş bir alan olduğunu tahmin edebiliyorum.
Eşimin de deniz kabuğu ve böcek koleksiyonu var. Onu da bir ara fotoğraflayıp paylaşabilirim aslında.
tolgaceng
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Firavun » Cum Oca 20, 2017 5:55 pm

Ya gerçekten mi? Fotoğraflayıp buraya atarsanız cidden çok faydalı ve güzel olur :) . Şimdiden çok teşekkürler kolaylıklar...
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Diğer Koleksiyonlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir