HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

İzmir'de Japon Telefon Kartı-Pul-F.D.C. vb. sergisi...

Yukarıdaki kategorilerden hiç birine uymayan koleksiyon mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.

İzmir'de Japon Telefon Kartı-Pul-F.D.C. vb. sergisi...

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eyl 14, 2010 1:02 pm

http://www.stargazete.com/kultursanat/pullarla-japonya-haber-293977.htm
14 Eylül 2010 Salı, 12:35 KÜLTÜR-SANAT

Türkiye'de Japonya Yılı etkinlikleri kapsamında Japonlara özgü pul, telefon kartı ve özel gün zarflarının yer aldığı sergi İzmir'de açıldı.

İzmir PTT Merkez Müdürlüğü'ndeki serginin açılışını Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan, PTT İzmir Başmüdürü Selahattin Ekinci, Japonya İzmir Kültürlerarası Dostluk Derneği (JİKAD) Başkanı Arzu Yücel, Konak Filatelistler Derneği Başkanı Bülent Öktem yaptı.
Sergilenen pulların sahibi Bülent Öktem, hedefinin koleksiyonunu teşhir etmek değil, Japonlara özgü, anı, posta ve bölgesel pulları tanıtmak olduğunu belirtti.
JİKAD Başkanı Arzu Yücel ise Türk ve Japon halklarının birbirine duyduğu yakınlığı karşılıklı güven ve somut işbirliklerine çevirmeyi amaçladıklarını dile getirdi.
Konak Belediye Başkanı Hakan Tartan da sergiyi gezerek Japon pulları
hakkında bilgi aldı ve Japon kültürünü tanıtıcı etkinlikler düzenleyeceklerini
bildirdi.
PTT Genel Müdürlüğü ve Konak Filatelistler Derneği sponsorluğunda düzenlenen sergi 5 gün açık kalacak.
Sergide, Japon kültürüne özgü çeşitli eşya, 2 bin 400 pul yer alıyor. Konak'taki saat kulesi ve Japonlara özgü çay evinin bir arada bulunduğu özel pul da sergide satışa sunuluyor.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: İzmir'de Japon Telefon Kartı-Pul-F.D.C. vb. sergisi...

Mesajgönderen mustafacihan92 » Sal Eyl 14, 2010 2:49 pm

Mesajı görünce haberim oldu, hemen karşımdaki ptt binasında bulunan sergiden... Gerçi PTT binası içindekilerinde haberi olduğu söylenemez ama...

Haberde bahsi geçen pullardan aldım, resminide ben ekleyeyim.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Sal Eyl 14, 2010 2:52 pm

Gerçi haberde, saat kulesinden bahsediliyor ama? orda böyle bir puldan haberi olan kimse yok, ben mi bulamadım yada?
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eyl 14, 2010 3:08 pm

mustafacihan92 yazdı:Mesajı görünce haberim oldu, hemen karşımdaki ptt binasında bulunan sergiden... Gerçi PTT binası içindekilerinde haberi olduğu söylenemez ama...

Haberde bahsi geçen pullardan aldım, resminide ben ekleyeyim.
-----
Haberde bahsi geçen pullardan aldım,
Haberi aynen kopyaladım Mustafa Bey. Bağlantı güncelliğini yitirene kadar orijinaline ulaşılabilir.
Onların yalancısıyım! :-P Aldığınız pullar hayırlı olsun. Benzer durum, 2010 Kültür Başkenti İstanbul H.P. için de geçerli. Darphane sitesinde yok. Ama İstanbul'daki büyük PTT şubelerinde (Sirkeci vb.) hem bu para, hem de içinde bulunduğu pullarla bezeli, F.D.C. de olan klasör şeklindeki set halen bulunuyor. Ayrıca konuyla ilgili tematik kartpostallar da satılmakta.
Eşimin blog'unda konuyla ilgili bir girdi var : http://aydanizlenimler.blogspot.com/2010/05/istanbul-2010-ozel-pul-baskl.html
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Sal Eyl 14, 2010 3:54 pm

İzmir'de böyle şeylerin olması bile güzel, keşke nümizmatik sergileri v.b. düzenlense çeşitli illerde??? Böylece İstanbul ve Ankara haricinde de hem tanıtım yapılmış olur hem satış tanışma v.s.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Diğer Koleksiyonlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir