HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Taht Koleksiyonu

Yukarıdaki kategorilerden hiç birine uymayan koleksiyon mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.

Taht Koleksiyonu

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Haz 03, 2011 9:48 am

Diğer herşey bölümü kapandığı için burada paylaşmak istedim sizlerle...

Taht koleksiyonu yapan varsa ilgisini çekebilir :lol:

Biz ağlanacak halimize gülmeye devam edelim...

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx? ... egoryID=77
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: Taht Koleksiyonu

Mesajgönderen berkeley » Cum Haz 03, 2011 10:31 am

Ne yazık ki tarihimizi vandallardan korumak için emanet ettiğimiz kişiler bile bize ihanet ediyor.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen pertahmet » Cum Haz 03, 2011 11:25 am

Saygideger bir arkadasla tanistim yanilis hatirlmiyorsam Muze Mudurlugunde Avukatlik yapiyor veya o tarz bir sey Topkapinin mahsenlerinde curuyen esyalarin hatti hesabi yok diyor bizzat kendi gozuyle gormus ecdadimizin savas sirasinda giyindigi miferler kullandigi kilic ve esyalar rutubetten curumus haldeymis
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen 16nicea » Cum Haz 03, 2011 11:36 am

Bu çürüyen eşyaları koleksiyoculara emanet etseler gözümüz gibi bakarız.
16nicea
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cum Haz 03, 2011 12:30 pm

pertahmet yazdı:Saygideger bir arkadasla tanistim yanilis hatirlmiyorsam Muze Mudurlugunde Avukatlik yapiyor veya o tarz bir sey Topkapinin mahsenlerinde curuyen esyalarin hatti hesabi yok diyor bizzat kendi gozuyle gormus ecdadimizin savas sirasinda giyindigi miferler kullandigi kilic ve esyalar rutubetten curumus haldeymis

Miras kalan zengin çocuk gibi şımarmışız, o kadar çok tarihi, kültürel zenginliğimiz var ki, gelecek kuşakları düşünmeden har vurup harman savuruyoruz...
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen aybar » Cum Haz 03, 2011 1:18 pm

topkapı sarayını belki bu sitedeki herkesten daha iyi biliyorum .
iç yüzünü yönetimini
çalışanlar var çok yakın tanıdıklarım.
şunu söyleyeyim.orada herşey ters acemice yanlış
orada herşey oluyor olabilir
" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''
aybar
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Cem ÖZBAKIR » Cum Haz 03, 2011 6:51 pm

“Edeb ya Hu”
edeb ya hu.jpg

Valla başka ne denir bilmem.
Cem ÖZBAKIR
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen efeler1971 » Prş Ağu 16, 2012 7:21 pm

Ayda bir, önemli bir müzemizdeki eserlerin asıllarının sahteleriyle değiştirildiğini gazetelerden öğrendiğimiz ülkemizde, bu ve benzeri haberler sizleri hala şaşırtıyor mu? Erişkinlerden oluşan ortalama dört kişilik bir aile, 10' ar liradan 40 lira vererek girdiği müzelerde, replica/reprodüksiyon/aslına uygun yenisiyle değiştirilmiş kaç tane eseri aslıymış gibi izliyor acaba? Ben artık müzelere gitmiyorum arkadaşlar.
Yurt dışına kaçırılmış bir eserin ne büyük çabalar karşılığı geldiğini hepimiz biliyoruz. Elimizdekini korumak için yeterli bir çaba gösteril(e)mediği düşüncesi bile ecdadımıza en büyük hakaretlerden biri değil mi? Biz müzelere girerken neden para ödüyoruz, bu müzelerin gelirleri sizce az mı arkadaşlar? Elalemin müzelerinde en az değerli tablolar bile oksijensiz ortamda korunurken herhangi bir müzemizde bu şekilde korunan bir şey gördünüz mü? Örneğin büyük kahraman Fatih Sultan Mehmet' in kaftanı böyle oksijenden etkilenmeyen bir ortamda korunuyor mu? Bu konuda başka ne söylenebilir bilmiyorum, sadece çok acı, telafisiz kayıplar...Çürüdüğünü söylediğiniz ve köşe yazılarına konu olmuş eserleri düşünmek bile istemiyorum. Korkarım ki tek çürüyen şeyler onlar değil, bizim nice canla bedelini ödediğimiz tarihimizdir asıl çürüyen.
efeler1971
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Diğer Koleksiyonlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir