HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

KIBRIT Koleksiyonu

Yukarıdaki kategorilerden hiç birine uymayan koleksiyon mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.

KIBRIT Koleksiyonu

Mesajgönderen Diktator » Pzr May 06, 2012 5:17 pm

Kocaelinde ikamet eden,bir müzayede sirasinda tanistigim bir agabeyim hic cakilmamis Kibrit koleksiyonu yapiyor.kendisine yillardir elimden geldigince yardim etmeye ve koleksiyonunu büyütmeye yardimci olmaya calistim.fakat kendim yurt disinda oldugumdan elime büyük miktarlarda Kibrit gecmesine ragmen hakliyle bunu Türkiyeye getirmek ve göndermek büyük sorun yarattigindan ,ancak kendim türkiyeye geldigimde yanimda getirme imkanim oluyor.Posta ile gönderimlerde kaybolmalar ve gümrükten gecme sorunlari yasadik,bunun icin bu tercihleri artik kullanamiyorum.Eger elinde hatiri sayilir sayilarda Kibrit olupta bunlari satmak isteyenler veya bu konularda Türkiye icerisinde Kibretlerle ugrasanlara ulasmak amaciyla bilgi birikimi olanlar ve paylasacak olanlara tesekkür ederim.Kendim bu konuda Koleksiyoncu agabeye ulasmanizi saglayacak irtibati kurarim,gereginde anlastigimizda veya kibritlerin mümkünse resimleriyle beraber kondüsyonlarini ögrendigimde sizden dogrudan satin alir,gönderiminizi Kocaelindeki adrese kargo ile yapmaniz imkanini saglayabilirim.Su anda elimde 4000 civarinda kibrit kutusu olmasina ragmen maalesef kocaeline gönderme imkani bulamyiorum.
Paylasacaklariniz icin tesekkür eder,saygilarimi sunarim.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: KIBRIT Koleksiyonu

Mesajgönderen ismail kursad » Cum Ağu 10, 2012 4:51 pm

Sevgili arkadaşım,

Herhalde cevap vermek için epey geç kaldım ama yine de ilgilenenler çıkabilir ve Kocaelin'de ikamet eden koleksiyoncu kardeşimiz ile buluşabiliriz (ben de Gebze'de oturuyorum) umudu ile bu mesajı atıyorum.

Kibrit sevdalısı
ismail kursad

Mesajgönderen Diktator » Cmt Ağu 11, 2012 12:40 am

Bu konuda gec kalinmis sayilmaz..Bilmiyorum sizdemi Bu koleksiyonu yapiyorsunuz.
Eger bu konuda kendisiyle irtibat kurmak isiyorsaniz ve Özelden isminizi telefonunuzu
kendisiyle irtibat kurmanizi saglayabilirim.Bu konuda sizde merakliysaniz belkide tanisiyorsunuzdur.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen bican85 » Çrş Ağu 15, 2012 3:34 pm

Mrb ben de uzun bir müddet ara verdiğim ama yeniden başladığım kibrit kolleksiyonuna sahibim. Kocaelide ikamet etmekteyim, bu konuda ilgili arkadaşlar ile irtibata geçebiliriz
bican85

Mesajgönderen Diktator » Cmt Ağu 18, 2012 7:32 pm

Kibrit koleksiyonu konusunda yukarida yazmis oldugum gibi hatiri sayilir bir koleksiyona sahip olan agabeyimle kontak kurmanizi saglayabilmem icin lütfen adinizi ve telefon numaranizi vermenizi rica ederim,ancak böylelikle sizin onunla irtibata gecmenizi saglayabilirim.Kendisiyle görüstüm ve telefonunuzu vermeniz durumunda sizlerle irtibat kurabilecegini bildirdi.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen ufukolgun » Pzt Eyl 24, 2012 12:14 pm

elimde çok eski sanırım 1930 lu yıllara ait üzerinde safety matches made ın ıraq yazılı ve horoz resmi olan küçük bir kibrit kutusu var .hiç kullanılmamış
ufukolgun

Mesajgönderen Diktator » Pzt Eyl 24, 2012 7:30 pm

Bir tek Kibrit kutusu fayda saglamaz sanirsam.Ilgilendiginiz icin tesekkür ederim.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen matafit » Sal Eki 09, 2012 5:20 am

merhaba..arkadaşınızın ne tür kibrit topladığı hakkında birşey yazmamışsınız..çakılmamış olduğunu yazmışsınız fakat,yerli kibritmi topluyor yoksa yabancımı? elimde 2000 adet yerli ve çakılmamış kibrit var fakat onlardan vermem mümkün değil.eğer yabancı topluyorsa en yenisi 30 en eskisi 50 yıllık ve çakılmamış bir miktar kibrit elimde mevcut..hayırlı günler dileklerimle..(İzmit körfez de ikamet ediyorum)
matafit

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 09, 2012 6:23 am

Ciddi olarak kibrit koleksiyonu yapanların,
Cumhuriyet'in ilk yıllarındaki bazı uygulamalar hakkında kaynak olarak yararlanabilecekleri bir belge :

http://www.ottomancoins.com/phpBB3/viewtopic.php?f=21&t=4475
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Diktator » Sal Eki 09, 2012 10:43 pm

Sayin matafit,
Saygideger Ercüment agabey izmitin sehir merkezinde ve yerli yabanci karisik Kibrit koleksiyon yapiyor.Eger kendisiyle görüsüp
Fikir alisverisinde bulunmak istiyorsaniz Özelden Telefon numaranizi yazarsaniz sizinle kontak kurmasini saglayabilirim.Kendisinin onbine
Yakin kibritleri oldugunu saniyorum.Istemiyorsaniz yapacak birsey yok.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Diğer Koleksiyonlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir