HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Kibrit etiketi, yardim.

Yukarıdaki kategorilerden hiç birine uymayan koleksiyon mesajlarınızı buraya gönderebilirsiniz.

Kibrit etiketi, yardim.

Mesajgönderen sajberturken » Sal May 15, 2012 9:01 pm

selam millet.

elime bu 2 etiket gecti, ne yazdigini bilen var mi?
hangi tarihlerde kullanilmis ?
Saygilarimla SajberTurken
Konya/Kulu Köklü, isveç/Stockholm Doğma ve Büyüme.
sajberturken
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: Kibrit etiketi, yardim.

Mesajgönderen ankh » Cmt May 26, 2012 8:25 pm

Osmanlı Dönemi
İzmir Mahmud Celaleddin
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Haz 20, 2012 3:44 pm

Kibrit etiketleriniz, II.Abdülhamid'in son dönemlerinde kullanılmış olmalı. 1890'lar-1908 arası bir dönem muhtemelen.
Bundan bir ay önce, 20 Mayıs 2012'de, İstanbul'da Burak Müzayedecilik tarafından bir müzayede yapıldı.
O müzayedede çok sayıda kibrit etiketi çıkmıştı. Sizin "Donanma" etiketleriniz de mevcuttu.
Açılış fiyatları ve çeşit olarak fikir versin diye, adı geçen müzayede kataloğundan, kibrit etiketlerini yüklüyorum.
Bunların bir kısmı, resim ve yazılarından da anlaşılacağı gibi Avrupa'da, Avrupa piyasası için üretilmiştir.
burakmatch01.jpg

burakmatch02.jpg
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Haz 20, 2012 3:45 pm

burakmatch03.jpg

burakmatch04.jpg

burakmatch05.jpg
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Diğer Koleksiyonlar.

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir