HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

YAZAR(TARİHÇİ!):MURAT BARDAKÇI KİMDİR?

:!: :!: :!: SİYASİ İÇERİKLİ, PROVOKATİF veya BİR ÜYE İLE İLGİLİ DOĞRUDAN HEDEF ALICI MESAJLAR ANINDA SİLİNECEKTİR. BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERENLERİN ÜYELİĞİ İPTAL EDİLECEKTİR. :!: :!: :!:
Forum kuralları
:!: :!: :!: SİYASİ İÇERİKLİ, PROVOKATİF veya BİR ÜYE İLE İLGİLİ DOĞRUDAN HEDEF ALICI MESAJLAR ANINDA SİLİNECEKTİR. BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERENLERİN ÜYELİĞİ İPTAL EDİLECEKTİR. :!: :!: :!:

Re: YAZAR(TARİHÇİ!):MURAT BARDAKÇI KİMDİR?

Mesajgönderen mustafacihan92 » Sal Eki 12, 2010 1:48 pm

Sayın Mustafa Bey,

Mesajı sizin cevabınızı görmeden silmiştim, silme sebebimde sizinde belirttiğiniz gibi yazdığıma pişman olduğum içindir. Sanırım toplumu küçük parçalara bölerek ötekileştirme çabalarının etkisinde kaldım; Gereksiz bir tepkiydi...

Murat Bardakçı yada x kişisi hangi görüşten kim olursa olsun, bu tarz tek taraflı yorumlar ya övme yada yerme amaçlı yapılıyor ve amacını ben provakatif buluyorum. Bu tarz internet paylaşımları kişilerin görüşlerini direkt olarak etkilemek amaçlı yazıldığı içinde propoganda olarak görüyorum.

Bu da benim görüşüm, karşıt görüşteyseniz de saygı duyarım.

not: Doğrudan tarafıma yöneltilen bir yazı olduğu için bu başlığa yazmak zorunda kaldım.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen knunty » Sal Eki 12, 2010 2:46 pm

Murat Bardakçı'nın benim tarafımdan da sevilen ve sevilmeyen yönleri var. Bunları burada tartışmak keyifli de olacaktır. Fakat bu tartışma kişisel çekişmelere dönerse hepimizin keyfi kaçar. Konuyu şu an için kilitlemeye gerek görmüyorum fakat biraz daha dikkat lütfen.
--------------------------------------------------
Forumun Çaylağı ve Emektar Moderatörü
--------------------------------------------------
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen 16nicea » Sal Eki 12, 2010 3:17 pm

Bkz.Mithat Paşa kimdir sözü mutemermidirki bunun yazdıklarını arşiv olarak kabul ediyoruz
16nicea
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 12, 2010 4:21 pm

16nicea yazdı:Bkz.Mithat Paşa kimdir sözü mutemermidirki bunun yazdıklarını arşiv olarak kabul ediyoruz

Sayın 16nicea : "muteber" olacak "mutemer" değil; Türkçe de soru eki olan "midir" ve ayrı yazılmalı... "Ki" ´ye hiç girmeyelim!
İsterseniz şuradan buyurunuz : viewtopic.php?f=19&t=1932
Muteber olup olmaması mühim değil, tarihi vesikası, belgesi var mı ona bakılır. Vardır efendim!
İtibar sahibi olup olmadığı görecedir. Objektif yaklaşmalısınız tarihe. Futbol takımı tutar gibi tarihi şahsiyetler tutulmaz.
Ayrıca Mithat Paşa'nın tarihi kişiliği de "belirli bazı çevreler" tarafından hep çarpıtılmıştır.
Ne zaman birisi çağdaşlaşma yolunda adımlar atsa, yozluk ve yobazlık bulutları etrafını sarmıştır..!
Hani tarihin olmazsa olmazı objektivite?
------
Yazı, benim verdiğim yanıta yapılan göndermeye binaen yazılmıştır.

@defanter
+
@karabina
Farklı görüşlerimiz ve beğenilerimiz olduğu halde sizlerle yazışabilmek, tartışabilmek ve karşılıklı olarak birbirimize bir şeyler verebilmek hoşuma gidiyor.
Size veya başkasına kasıtlı olarak kırıcı bir tavrım olmaz. Olmuşsa, kasıtsızdır. Beni tanıyan bilir. İçim neyse, dışım da öyledir. Kişinin yüzüne söyleyemeyeceğim
şeyi yazmam. Forum silahşörü değilim. Paylaşım için buradayım. Sizlerin de o nedenle burada olduğunuzu, öyle olduğunuzu düşünüyorum.
Yanılmadığımı umarım.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Sal Eki 12, 2010 10:40 pm

"Görüşler" ve "karşıt görüşler" sunulduğuna göre bu kadar tartışma yeterli. Konu kapatıyorum. Başlık 48 saat sonra forumdan silinecektir.
kaanuslu
Admin
Admin

Önceki

Dön Tarih İle İlgili Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir