HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

"İnalcık Hoca'dan bazılarına ezber bozduracak bir başyapıt"

:!: :!: :!: SİYASİ İÇERİKLİ, PROVOKATİF veya BİR ÜYE İLE İLGİLİ DOĞRUDAN HEDEF ALICI MESAJLAR ANINDA SİLİNECEKTİR. BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERENLERİN ÜYELİĞİ İPTAL EDİLECEKTİR. :!: :!: :!:
Forum kuralları
:!: :!: :!: SİYASİ İÇERİKLİ, PROVOKATİF veya BİR ÜYE İLE İLGİLİ DOĞRUDAN HEDEF ALICI MESAJLAR ANINDA SİLİNECEKTİR. BU ŞEKİLDE MESAJ GÖNDERENLERİN ÜYELİĞİ İPTAL EDİLECEKTİR. :!: :!: :!:

"İnalcık Hoca'dan bazılarına ezber bozduracak bir başyapıt"

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Şub 09, 2011 4:48 pm

Sayın Murat Bardakçı'ya "tarih düşürecek" denli önemli bir yapıt çıkmış bu hafta.
Bu sabah öğrendim ve derhal sipariş verdim. Yarına gelecek...
Mîr Halîl âlâ kitab yazmış dedim
Tasdik eyledi beni çeng ü rebâb
Hayretimden biri eksik söyledim
Bu eserle îdelim ayş u tarâb

----
"Düşürülen tarih" 1432 H.=> Yazan Murat Bardakçı

Has-Bağçede 'Ayş u Tarab
- Nedimler Şairler Mutripler
(Seçme Eserler 3)
Prof.Dr. Halil İnalcık

http://alisveris.iskulturyayinlari.com.tr/tanim.asp?sid=W1IG6PAFJB4BF6OLE5C3
Başka online sahaf ve kitapçılarda, büyük kitabevlerinde de mevcut. Meraklısı edinmeli.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Tarih İle İlgili Konular

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir