HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

İstiklal Madalyası - koruma konusunda yardım

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti madalyaları ile ilgili her şey buraya

Re: İstiklal Madalyası - koruma konusunda yardım

Mesajgönderen msu » Çrş Mar 04, 2009 10:11 am

Ben biraz anlarım. Buraya bir koyun yardımcı olmaya çalışırım.
msu
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: İstiklal Madalyası - koruma konusunda yardım

Mesajgönderen promete » Çrş Mar 14, 2012 3:00 am

Selamlar, benim sorum bu kanun Türkiye cumhuriyeti madalyaları için mi geçerli sadece yoksa osmanlı madalyalarını da kapsıyor mu?

ertuğrul dinçer yazdı:madalya ve nişanlar kanunu'nun ilgili maddeleri
11. madde: bu kanuna göre verilmiş madalya ve nişanlar,hak edenlerce ,satılamaz, devredilemez, bağışlanamaz vaya şekli değiştirilemez.
12. madde:bu kanunun 11. maddesindeki hükümlere aykırı hareket edenler bir aydan ,altı aya kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

yukarıdaki maddeler madalya ve nişanlar kanununda var, arama motoruna ,madalya va nişanlar kanunu olarak ararsanız kanun çıkıyor.
efrat , zabit ,astsubay ,müstesna olarak , istiklal madalyasının bedeli 3 liraymış.
asıl acı olan , yalnız istiklal madalyasının , diğer madalyaların'da satılmaya çalışıması , suç madalyalarını satmaya çalışanlardamı ? yoksa bu ekonomik sıkıntıları onlara yaşatanlardamı? :?: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:
selamlar
promete
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Önceki

Dön Madalyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir