HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Madalyalar Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum..

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti madalyaları ile ilgili her şey buraya

Madalyalar Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum..

Mesajgönderen Arnavut » Sal Eki 04, 2011 4:33 pm

2005.jpg
Chateau De Versailles.jpg
Eglise De La Madeleine.jpg

Merhabalar resimdeki madalyalar hakkında bilgisi olan varsa yazmasını rica ediyorum. Yakın bir arkadaşımda mevcut ama bilgisi yok şimdiden ilginize teşekkürler...
Arnavut
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Madalyalar Hakkında Yorumlarınızı Bekliyorum..

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 04, 2011 4:49 pm

Merhaba,
Üstteki Çin (veya Tayvan vs. bir Uzakdoğu ülkesi) sanırım.
Alttakilerse Fransız. Birisi para fuarı (en alttaki), öteki de adı yazan müze için üretilmiş anı madalyonları muhtemelen.
Turistik şeyler.
Ciddi bir değerleri olduğunu sanmıyorum. Resimlerden benzetemedim ama eğer üstteki gümüş,
alttakiler de altınsa, hurda değerleri var. Yoksa, çok sirkülasyonu olmuş, çok basılmış madalyonlar gibi durmaktalar..
Şahsi fikrimi belirttim. Yanılıyor olabilirim. Uzman değilim.
Daha tecrübeli arkadaşlar umarım size yardımcı olurlar.
Saygılarımla.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 04, 2011 5:04 pm

Üstteki Çin. Kesinleşti...
2005 yılı, onların takvimine göre horoz yılıymış. Horoz yılı anısına çıkarılan bir madalyon.
Gümüş mü değil mi bilemem. Bir sarrafa gösterin isterseniz.
...
Koleksiyon değerleri (pek sanmıyorum) varsalar bile düşük, çünkü tümünün kondisyonları yorgun.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Arnavut » Sal Eki 04, 2011 9:22 pm

Yorumlarınız için teşekkürler...
Arnavut
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Madalyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir