HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Madalyalar İçin Yardım-2

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti madalyaları ile ilgili her şey buraya

Madalyalar İçin Yardım-2

Mesajgönderen toruncf » Sal Kas 22, 2011 2:43 am

Foruma 3 tane resim koyabildim fazlası olmadı şimdi bir kaç tane daha siz üstatlara soracam madalya var.Şimdiden teşekkür ederim
toruncf

Re: Madalyalar İçin Yardım-2

Mesajgönderen Gilaay » Sal Kas 22, 2011 10:17 am

Üstteki ikisi papalık (Vatikan) madalyonları olabilir. Bunlar gerek dünyadaki Katolik camiası için, gerekse turistik olarak çokça basılan nesneler. Nadir olanları zaten belirli sayıda, sertifikalı, kutulu ve altın gibi değerli metallere basılı oluyor. Gene de tam emin değilim. Uzman birisinin görmesinde fayda var.
Alttakini bilemiyorum. Hilal ve yıldız bizim formlarımıza benziyor. Yazılar da net görülmüyor. Uzman birisine gösterin. Saygılar...
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Madalyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir