HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

osmanlı madalyası alım satımında son 6 padşah?

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti madalyaları ile ilgili her şey buraya

osmanlı madalyası alım satımında son 6 padşah?

Mesajgönderen efeler1971 » Prş Mar 15, 2012 4:52 pm

selamlar! kağıt para koleksiyonundan biraz kafamı kaldırıp son olarak madalyaların cazibesine katıldım. merak ettiklerimiz konusunda bize bilgi verebilecek koleksiyoner arkadaşlar olduğu için çok şanslıyız. iyi ki varsınız:)) merak ettiğim konu şu: osmanlı paralarındaki son 6 padişah kuralı osmanlı madalyaları için de geçerli midir? bildiğim sadece istiklal madalyasının alım satımının yasak olduğudur. peki diğerleri? örneğin bir hilali ahmer, işkodra, iane, kırım, plevne vb madalyaları bulundurmak için koleksiyoner belgesi olması şart mıdır? bunları yurtdışından kendimiz veya kargo ile getirsek sorun yaşar mıyız? açıkçası elimde son 6 dahil hiçbir osmanlı biriktirmiyorum ama madalyalarda da paralar gibi bir kısıtlama var mıdır yoksa bunlar diğer objeler gibi serbest midir? şimiden teşekkürler. iyi koleksiyonlar.
efeler1971
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: osmanlı madalyası alım satımında son 6 padşah?

Mesajgönderen berkeley » Prş Mar 15, 2012 6:59 pm

Her ne kadar madalyalar konusunda bir kısıtlama olmasa da, yurt dışından getireceğiniz her şey ciddi bir risktir, yüzlerce lira veripte elinize geçmezse çok sıkıntı yaşarsınız.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen promete » Prş Mar 15, 2012 11:12 pm

Çok tartışmalı bir mevzu. Bu konu ile ilgili aynı soruyu ben de "http://www.ottomancoins.com/phpBB3/viewtopic.php?f=15&t=4263" linkinde sormuştum. Verilen cevabı okumanı mutlaka tavsiye ederim oldukça ayrıntılı
promete
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen efeler1971 » Cum Mar 16, 2012 10:42 am

cevaplar için çok teşekkür ederim arkadaşlar. Osmanlı olmaksızın kağıt paraya devam kararı aldım:)) iyi koleksiyonlar.
efeler1971
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Madalyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir