HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2.35 gram prinç bu madalyonmudur ?

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti madalyaları ile ilgili her şey buraya

2.35 gram prinç bu madalyonmudur ?

Mesajgönderen mustafa » Cum Eki 05, 2012 11:31 am

arkadaslar vereceginiz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim bu madalyonsa ne madalyonudur..?
mustafa
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen mustafa » Cum Eki 05, 2012 11:35 am

Resim2[2].jpg
mustafa
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: 2.35 gram prinç bu madalyonmudur ?

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 09, 2012 7:48 am

Sn.mustafa, kulp şekline bakılırsa ve üzerinde görünür bir birim olmadığını da dikkate alarak, bir madalyon olduğunu söyleyebilirim.
Üzerindeki yazıları net olarak okuyamıyorum. Aside daldırılıp çıkarılmış gibi görünüyor; herhalde eskiliğinden veya yanlış olarak yapılmış bir temizlemeden kaynaklanmakta bu durum. Avusturya - Macaristan veya Alman olabilir gibi geldi. Eğer madalyonun üstündeki yazıları harf harf buraya aktarabilirseniz, çekim ve yıpranma yüzünden okumakta zorlandığım fakat sanki Almanca - Latince karışımı gibi gelen yazıları okuyabilir ve böylece ne olduğunu arayıp bularak, gerçekçi bir saptamada bulunabiliriz belki. Bir manastır, kilise madalyonu gibi duruyor. Arka yüzdeki elbise görünümlü nesne, bana Hz. İsa'nın olduğu rivayet edilen bir elbiseyi anımsattı. Belki bununla ilgili bir anı madalyonudur. Şimdilik bu kadar ahkam kesiyorum.
Lütfen daha düzgün çekim yapın bundan sonraki benzer taleplerinize düzgün yanıtlar alabilmek için...
Belki diğer forumdaşların zaten bildiği bir nesneyse, vakitleri olunca yazarlar. Olası olarak saptamada bulunabilecek forumdaşlar için sizin koyduğunuz çekim fotolarından yaptığım kolaj ve negatifleri koyuyorum :
tanimlanmamis-yabanci-pirinc-madalyon-2_35gr.jpg

tanimlanmamis-yabanci-pirinc-madalyon-2_35gr-bw-nega.jpg

tanimlanmamis-yabanci-pirinc-madalyon-2_35gr-nega.jpg
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafa » Sal Eki 09, 2012 11:21 am

verdiginiz bilgi icin cok teşekkür edrim
mustafa
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eki 09, 2012 6:17 pm

Rica ederim Sn.Mustafa, ancak herhangi bir bilgi vermiş değilim. Tahmin, ahkam kesme, mantık yürütme sonuçlarımı paylaştım sadece.
Eğer kötü çekim ve yıpranmadan dolayı benim okuyamadığım yazıları harf harf eksiksiz bir şekilde aktarabilirseniz ya da çok daha düzgün çekilmiş madalyon fotoğraflarınızı uygun şekilde paylaşırsanız, ancak o zaman uygun bir şekilde araştırma yapar ve gerçek anlamda bir bilgi edinirsem paylaşırım.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafa » Çrş Eki 10, 2012 10:19 am

yinede verdiginiz bilgi icin teşekkür ederim
ne varki bu madalyon cok yıpramış oldugundan fotografı bukadar ceke bildim harfler okunmuyor
mustafa
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Madalyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir