HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Bahçemi kazarken bulduğum birşey(lucius verus 130-169)Yardım

Osmanlı İmparatorluğu ve Türkiye Cumhuriyeti madalyaları ile ilgili her şey buraya

Bahçemi kazarken bulduğum birşey(lucius verus 130-169)Yardım

Mesajgönderen sekon35 » Pzr Oca 27, 2013 11:14 pm

Babamın çok eskiden Tunceli yöresinde bahçesini kazarken bulduğur madalyon kolye tarzı birşey sadece wikipedia dan birşeyler öğrenebildim sizden ricam nedir ne değildir bilgisi olanların yardımcı olması şimdiden teşekkürler.
sekon35

Re: Bahçemi kazarken bulduğum birşey(lucius verus 130-169)Ya

Mesajgönderen berkeley » Pzt Oca 28, 2013 6:35 pm

http://tr.wikipedia.org/wiki/Lucius_Verus imparatorumuz bu.
Sonradan halka eklenmiş madalyon olmuş aslında replika paradır, o günün şartları böyle makine baskısı yapmaya uygun değildir, o dönemin karakteristik özelliklerini içermiyor, altın suyuna batırılmış pirinç gibi görünüyor.

Not: Antik paralar hakkında çok az bilgi sahibiyim, yukarda yazdıklarım ingilizce kaynaktan çeviridir, işinizi görür diye düşünüyorum, değer olarak birşey edeceğini sanmıyorum, saygılar.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen sekon35 » Sal Oca 29, 2013 2:59 pm

berkeley yazdı:http://tr.wikipedia.org/wiki/Lucius_Verus imparatorumuz bu.
Sonradan halka eklenmiş madalyon olmuş aslında replika paradır, o günün şartları böyle makine baskısı yapmaya uygun değildir, o dönemin karakteristik özelliklerini içermiyor, altın suyuna batırılmış pirinç gibi görünüyor.

Not: Antik paralar hakkında çok az bilgi sahibiyim, yukarda yazdıklarım ingilizce kaynaktan çeviridir, işinizi görür diye düşünüyorum, değer olarak birşey edeceğini sanmıyorum, saygılar.

Çok teşekkür ederim cevabınız için. :)

İzmirde gösterebileceğim biryer varmı eğer gerçek birşeyse başıma iş almak istemem bu konuda bilgisi olanvarsa yazarsa sevinirim.
sekon35

Mesajgönderen berkeley » Sal Oca 29, 2013 5:34 pm

En doğrusu İzmir nümismatik derneğine götürmeniz olur.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen sekon35 » Çrş Oca 30, 2013 2:08 am

berkeley yazdı:En doğrusu İzmir nümismatik derneğine götürmeniz olur.

İlginiz için çok teşekkür ederim...
sekon35

Dön Madalyalar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir