HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Osmanlı Dönemi Belge hk. yardım

Geçmiş ile ilgili her türlü basılı, yazılı, çizili evrak ...

Osmanlı Dönemi Belge hk. yardım

Mesajgönderen dncr16 » Cmt Ağu 08, 2009 10:09 pm

Hangi döneme ait olduğu ve üzerinde ne yazdığı konusnda yardım lütfen

Not: Resim güncellenmiştir
Eklentiler
Görüntü040.jpg
En son dncr16 tarafından Cmt Ağu 15, 2009 4:37 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
dncr16

Re: Osmanlı Dönemi Belge hk. yardım

Mesajgönderen ankh » Cmt Ağu 08, 2009 11:13 pm

II. Abdulhamid dönemi berat.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen dncr16 » Cmt Ağu 08, 2009 11:15 pm

Bilgi için teşekkür ederim üzerinde ne yazıyor siz yardımcı olabilir misiniz
dncr16

Mesajgönderen dncr16 » Çrş Ağu 12, 2009 12:03 pm

Üzerinde ne yazdığı ile ilgili bir fikri olan yok mu? Selamlar
dncr16

Mesajgönderen parapulkoleksiyoneri » Pzr Şub 27, 2011 2:56 pm

ovunc nisani verilmis fakat isim yazili satir silik oldugundan kime verildigi okunmuyor

saltanat-i seniyyemizin muhafaza-i huku ve san u sevketi icin yunan devletiyle vuku bulan muharebatda sunuf-i asakir-i sahanemin biavnillahi teala ihraz eyledikleri muzafferiyetin ve meydana koyduklari asar-i liyakat ve secaatin ilel ebed tezkiri ve munferiden herbirinin ibraz ettikleri muesser ...... ve merd kimesne takdiri zimninda te'sis ve ihdas edilmis olan nisan-i mahsus-i iftihara .......................................................... kesb-i istihkak etmis ve bir kitasi kendisine ihsan kilinmis olmakla isbu berat-i alisan mevhibet unvan mulukanem takdir ve ita kilindi

tahriran fi’l-yevmi ........... min şehr-i ....... sene asera ve selasemiete ve elf. 1310 h
parapulkoleksiyoneri
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Dön Efemera

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir