HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Afişleri( Başka ad bulamadım) nasıl koruyabilirim?

Geçmiş ile ilgili her türlü basılı, yazılı, çizili evrak ...

Afişleri( Başka ad bulamadım) nasıl koruyabilirim?

Mesajgönderen misafircan » Pzt Mar 11, 2013 5:20 pm

3.jpg
2.jpg
1.jpg

Ekteki afişleri Saraybosna'dan aldı idim. ( 4ncünün resmini yükleyemedim. Hava Kuvvetlerini temsil eden uçaklar- Pırpırlar var-) Plastik levhalar arasında muhafaza etmeye çalışıyorum. Ancak gene de koruyamayacağım endişesi var. Nasıl korurum? Zaten yıpranmışlar. Yardımızın için teşekkürler şimdiden. Saygılar
misafircan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Afişleri( Başka ad bulamadım) nasıl koruyabilirim?

Mesajgönderen Aydin35 » Pzt Mar 11, 2013 7:32 pm

Plastik levhalar, banknotlardanda bildigimiz gibi, kagit baskilara zarar verebilirler.
Ebatlari ne kadar?
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen misafircan » Pzt Mar 11, 2013 8:12 pm

40 - 63 Cm kabaca ( Paketli olduğu için tam ölçü alamadım). Plastik levha dediğim kalınlardan ama tam özelliklerini bilmiyorum.
misafircan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Aydin35 » Pzt Mar 11, 2013 8:49 pm

Bu boyutta (düz olarak saklanabilecek sekilde),koruyucular varmi bilmiyorum.
Eger amaciniz afisleri sergilemekten cok korumak ise, kargolarda kullanilan, kagit muhafaza rulolarini öneririm.
Plastik veya pvc lerin özelliklerini bilmediginiz icin, mümkünse afislerle olan temasi kesin. Kagitlara zarar veren, asit salgilayabilirler.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen misafircan » Pzt Mar 11, 2013 9:27 pm

Öncelikle teşekkürler. İlk aldığımda Resim Kutuları ( Rulolarda) sakladım. Asıl sorun galiba, nem ve kuruluk ortamı ile bilmediğim diğer faktörler. Kuruyorlar. Şimdide naylonlara sardım öyle muhafaza etmeye çalışıyorum. Krem, yağ var mıdır bilemiyorum da. Önerileriniz için tekrar teşekkürler.
misafircan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Efemera

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir