HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

2863 nolu kanun

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

2863 nolu kanun

Mesajgönderen 179541 » Cum Eki 25, 2013 3:20 am

merhaba herkese,
Yazar olarak bulunduğum, ODTÜ Medya Topluluğu'nun çıkardığı bağımsız öğrenci gazetesi olan HOCAM'ın Kasım ayı sayısında koleksiyon üzerine bir haber yapmayı düşündüm. Koleksiyonla ilgili biri olarak ve koleksiyonerlerin pek de memnun olmadığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu 2863 nolu maddesi üzerine bir araştırma yapmak niyetindeyim.
Bu konu ile ilgili yardım alabileceğim bir kaynak ve ya geçmişte herhangi bir gazetede yayınlanmış bir haber ya da konuyu daha üst mercilere iletmek üzere yazılmış dilekçeler ve bunlara karşı alınan yanıtlar son olarak da koleksiyonerlerimizin bu konu ile ilgili önceden yaşamış oldukları mağduriyetler varsa bunları gazetemizde yayınlamak isteriz.
Değerli koleksiyonerlerimizin görüşleri, tavsiyeleri ya da ulaştırabilecekleri belgeler varsa memnun oluruz.
teşekkürler
179541

Re: 2863 nolu kanun

Mesajgönderen Firavun » Cum Eki 25, 2013 3:54 pm

Böyle bir çalışma yapacağınız için çok memnun oldum ilk önce bunu belirteyim.Yasanın saçmalığı ve gereksizliği ortada zira Avrupa'da ki ve diğer ülkelerdeki koleksiyonerler rahatlıkla Osmanlı paraları veya sikke koleksiyonu yaparken ben istediğim parçayı alamıyor.Kendi ülkemde adeta cezalandırılıyorum.Böyle bir çalışma hem bizim için hemde yetkili merciler için faydalı olur.Çalışmanızda başarılar dilerim.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir