HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

KARGOLAR HAKKINDA

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

Re: KARGOLAR HAKKINDA

Mesajgönderen ankh » Pzr Oca 27, 2008 5:08 pm

Aras kargo çok kötü. Benim daha önce çok önemli resmi evraklarımı kaybettiler, 1 gün sonra elimde olması gereken belgeler 15. gün bulundu. O zamandan beri asla Arası tercih etmiyorum. Yurtiçi ile henüz sorunum olmadı. MNG çok pahalı.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Pzr Oca 27, 2008 11:02 pm

Şirket olarak bütün Türkiye'ye gönderilerimi kargolar kanalıyla yapıyorum. Ürünlerimiz 50kg'luk çuvallardadır.
Aras ile ne zaman çalışsam sorun çıktı. Müşteri özellikle istemediği sürece Aras kullanmıyorum.
MNG geçen sene ortalarına kadar ucuzdu, ancak sonra acayip bir zam yaptılar.
Yurtiçi en düzgün çalışanı.
UPS'de fena değil. Ağır paketlerde pahalılar ama ufak paketlerde çalışılabilir. Sizin bilgisayarınıza özel bir program kuruyoralr. Pakedin etiketini jendiniz hazırlıyıp, merkeze bilgisini iletiyorsunuz. Adres yanlışlıkları sıfıra iniyor.
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen genjo » Pzr Oca 27, 2008 11:51 pm

Bir şey dikkatimi çekti, sanırım Aras Kargo'nun pek seveni yok ve açıkçasını isterseniz bende Aras Kargo'dan pek memnun değilim... Öncelikle söyleyeyim, ben ürünleri şubeden alıyorum. Adresime istemiyorum, çünkü evde olmuyorum genelde. Aras Kargo'da bana yakın olan Başarı Şubesi'ne yollanmasını istediğim ürün, Zuhuratbaba Şubesi'ne gidiyor :think: 10-12 defa ürün aldığım Aras Kargo'da 4-5 defa başıma geldi. Öte yandan ürünü yollayacak kişiye "alıcı sms ihbarlı" yolla diyorum, tamam diyor ve dediğim şekilde yolluyor. ancak ürün şubeye geldiği zaman, ortada ne sms var ne de arama :wall: Üstelik sms ihbarı ücreti fişe işlenip, ücreti alındığı halde... Ben ürünün geleceğini bilmesem ürüne ne olacak bilmiyorum :think: Bu durumu bir kaç defa dile getirdim. Bana "smsler ana merkezden yollanıyor" dediler. Bende ana merkezi aradım ancak bu konuyla ilgili bir bilgi edinemedim. Üstelik her seferinde en az 10 dakika bekliyorum :evil: Aras Kargo çalışanları ürünleri nereye koyduklarını bilmiyorlar sanırım. Çünkü her yere bakıyorlar ve nedense hep en sonunda buluyorlar kargoyu. MNG Kargo'dan da bir sefer ürün aldım, onda da sorun çıktı... Öte yandan patronun da dediği gibi en iyi çalışan Yurtiçi Kargo. En azından bugüne kadar herhangi bir sorun olmadı bende. O yüzden de alış-verişlerimde mümkünse Yurtiçi Kargo'yı tercih ediyorum.
.:: GeNJo ::.

Bir damla umut at tarlama... Bende doğan güneşle ümitlenip şarkılarımı söyleyeyim sana...
genjo
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen sikke » Pzr Şub 03, 2008 1:29 pm

Aras kargo gerçekten başlı başına bir sorun ne zaman arastan birşeyler gelecek olsa hep sorun yaşıyorum birde anlayamadığım nokta kargoyu beni haberdar etmeden 4-5 gün şubede bekletmenin ne anlamı olduğunu hala çözmüş değilim. Aslında krılacak konusunda yurtiçi biraz daha özverili davransa daha iyi olur ancak kırılma konusunda başka sorun yaşamadığım ve günü gününe çalışan yurtiçinden başka kargoyu tercih etmiyorum..
sikke
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen deltree » Cum May 02, 2008 2:24 am

arkadaşlar ben aras vede yurtiçi kargoda sorun yaşadım,
yurtiçikargo olayı gg.den ürün aldım arkadaşım adresi dogru yazmış fakat kargo etiketi üzerinde baglı oldugum ilçeye degilde ile göndermilşler 15 gün peşinde koştuk satıcıyla en sonunda elime ulaştı baktımki kargoda çalışan eleman ilçeye degilde ile yolamışlar şikayet ettim yurtiçi merkezden telefonla beni arayıp haklı oldugumu cidi bir biçimde yurtiçi şubeyi uyardıkalrını söylediler,
Aras kargoda ki yaşadıgım sıkıntı ise gülüceksiniz şimdi,kargo bana ankaradan geliyor cuma günü üstelik önemli ilaçlar,igneler gelecek,cuma günü şubeye geliyor kargom p.tesi elime ulaştı nedeni ise servis yapan aracın benzini bitmesi nedeni ile kargoyu bana getirmemişler üstelik banada haber vermiyorlar üstelik kargo şirketleri çok pahalıya taşıyorlar
deltree
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen madrarue » Cum May 02, 2008 3:50 am

PTT yi tercih etmek yurt içinde mantıklımı acaba?
madrarue
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Tenebrés » Cum May 02, 2008 11:17 am

madrarue yazdı:PTT yi tercih etmek yurt içinde mantıklımı acaba?

Adresiniz sabitse, kayıtlı bir posta kutunuz varsa bir postahanede, PTT neredeyse 0 fire veriyor.. ama apartmanda posta kutunuz vs. varsa, PTT ile sorun yaşayabiliyorsunuz.. Buy da kurumun kendisi değil daha çok dağıtıcılarıyla alakalı olmalı. dört senedir yaklaşık yurt dışından paketlerim gelir, buradaki postahanede kayıtlı bir kutum var, zaten semtte herkes birbirini tanıyor, böyle olunca da hiç bir sorun yaşamıyorum PTT ile.

İki seneden fazla süre 90 kadar ürün gönderdir Aras Kargo ile. Şu ana kadar bir tnae bile sorun yaşamadım. Ancak geçen yaz Yurtiçi ile bir pakedim gelmiş, güya, geri gitti.. az daha oldukça deneyimli bir abimizla sorun yaşıyordum bu yüzden (hatta yaşadım bile ama o hatırlamaz beni :))

Bunlar hep kişisel deneyimler... Aras Kargo'dan bu kadar şikayet görünce şaşırdım doğrusu.
I'm not fit to touch the hem of your garment!
Tenebrés
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Harbert » Cum May 02, 2008 4:49 pm

aras kargo bu işi yapan şirketler içinde bana göre en kötüsü. bir kargom kayboldu. sayın ganzilisden yaptığım bi alışverişti. 1yıl geçti olaydan. Aras kargodna bir allahın kulu izahat yapamadı. kargo şubeye gelmiş ama gelmemiş. :shock: :-P .(bu cümleyi kulaklarımla duydum) genel müdürlükleri de genel mi değil mi ama müdürleri yok herhalde ilgilen de olmadı. hem ben hem de ganzilis çok uğraştık ama kargo hala kayıp :D sonradan öğrendim ki olaydan 3-4 ay sonra bir de kargo parası tahsil etmek sayın ganzilise gitmişler. orda geçen muhabbeti herkes tahmin eder artık. :mrgreen:
diğer kargolarda sorun yaşamadım. ama fiyat konusunda şikayetim var. şehir içi 5 lirayı geçiyor bazen.
PTT nin fiyatları hakkında bilgisi olan var mı?
Resimleri yeniledim. Harput ve Elazığ'dan eski resimler
ResimResimResimResim
Harbert
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen madrarue » Cmt May 03, 2008 12:50 am

Tenebrés yazdı:
madrarue yazdı:PTT yi tercih etmek yurt içinde mantıklımı acaba?

Adresiniz sabitse, kayıtlı bir posta kutunuz varsa bir postahanede, PTT neredeyse 0 fire veriyor.. ama apartmanda posta kutunuz vs. varsa, PTT ile sorun yaşayabiliyorsunuz.. Buy da kurumun kendisi değil daha çok dağıtıcılarıyla alakalı olmalı. dört senedir yaklaşık yurt dışından paketlerim gelir, buradaki postahanede kayıtlı bir kutum var, zaten semtte herkes birbirini tanıyor, böyle olunca da hiç bir sorun yaşamıyorum PTT ile.

İki seneden fazla süre 90 kadar ürün gönderdir Aras Kargo ile. Şu ana kadar bir tnae bile sorun yaşamadım. Ancak geçen yaz Yurtiçi ile bir pakedim gelmiş, güya, geri gitti.. az daha oldukça deneyimli bir abimizla sorun yaşıyordum bu yüzden (hatta yaşadım bile ama o hatırlamaz beni :))

Bunlar hep kişisel deneyimler... Aras Kargo'dan bu kadar şikayet görünce şaşırdım doğrusu.

Ben de genellikle yurtdışı kullandığım için sorun yaşamıyorum, biraz da dediğiniz gibi dağıtıcı ile ilgili.

Aras Kargo ile ilgili olarakta ekşi sözlükte aras cargo başlığına bakmanızı tavsiye ederim.
madrarue
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Tenebrés » Prş May 22, 2008 6:31 pm

Aras Kargo ile ilgili sölediklerimi, küçücük bir paketten, hatta dosyadan 16,75 YTL aldıkları için geri alıyorum.
Bundan böyle mecburen Yurtiçi..
En son Tenebrés tarafından Prş May 22, 2008 7:55 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
Tenebrés
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ankh » Prş May 22, 2008 7:51 pm

Hayırlı olsun.
BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN ...
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Tenebrés » Prş May 22, 2008 7:58 pm

ankhe94 yazdı:Hayırlı olsun.
BİR MUSİBET BİN NASİHATTEN ...

Aynen abi.. nasıl içim acıdı bir dosyaya 16,75 verirken... Ayıp bir de "Öncü kargo firmasıyız" diyorlar... Adresten almışlar pakedi... Yurtiçi de adresten alıyor ama 2-3 YTL fark koyuyor..
Tenebrés
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen sikke » Çrş Tem 16, 2008 6:05 pm

Bugün başıma gelen bir olayı anlatmak istiyorum,

Aras kargo ile dün istanbul ataşehir şubesinden ücreti gönderen ödemeli (yani arkadaşım ücretini 6,5 ytl ödeyerek gönderdi!!!) adresime kargolanan kargo bugün elime ulaştı ve benden inanmayacaksınız ama 9,5 ytl kargo ücreti talep ettiler resmen soygun ben ödendiğini bilmesem 2 kere ücret alıcaklar hemde fazlasıyla!!!
bende kızgınlıkla iade ettim arkadaşımı aradım ve oda şok oldu kargoyu aradı gittim şubeye bu seferde teslim etmediler yarın gel dediler ölürmüsünüz öldürürmüsünüz :) Bende bölge müdürlüğünü aradım 2. kez gittiğimde teslim etmekten başka şansları kalmamıştı. yani bir daha aras kargonun yakınında bile geçmem. paylaşmak istedim.
sikke
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Harbert » Çrş Tem 16, 2008 8:34 pm

Şanslısınız en azından Gölge affedersiniz Bölge müdürlüğüne ulaşabilmişsiniz. biz onu da başaramamıştık.
Resimleri yeniledim. Harput ve Elazığ'dan eski resimler
ResimResimResimResim
Harbert
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

KARGOLAR HAKKINDA

Mesajgönderen Strider » Çrş Tem 16, 2008 9:30 pm

Bende Aras kargo ile sorun yaşadaım tam bir haftada kargo elime geçti ama onuda gidip kendim yerinden teslim aldım. dediklerine göre iki kere eve gelmişler not bırakmışlar ama evde bütün gün birileri var. Bence tercih edilecek bir şirket değil.
Strider
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir