HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

GG'DEN SEÇMELER

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

Re: GG'DEN SEÇMELER

Mesajgönderen teknokrat » Pzt Nis 21, 2008 2:35 pm

220 ayar gümüş SOM gümüş ise 1000 ayar gümüş 1000/220 = SOM+SOM+SOM+SOM+(SOM/2)= 4,5 KAT SOM GÜMÜŞ OLUR....Som'un anlamı mı değişti , yoksa ben mi yanlış biliyorum?

Bir de acemice para satışı yapanların genelde şu kelimeyi kullanmalarına şaşıyorum..AİLE YADİGARI..
Bu durumu belirtmelerindeki sebep olarak iki neden aklıma geliyor..İlki; Nerden buldun diye birisi şayet sorarsa savunma olarak AİLE YADİGARI deyip işin içinden çıkmak..İkincisi de; Bakınız bu AİLE YADİGARIDIR iyi fiyat verin teklifinizi beğenmez isem sakın ha göndermem düşüncesi herhalde..
teknokrat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Pzt Nis 21, 2008 8:05 pm

ben birde sunu anlamıyorum,daha dogrusu anlıyamıyorum;bir insan cok zor durumda olmalı ki aile yadigarını satsın.(allah sattırmasın tabi ki)
bazı seylerin fiyatı olamaz..

yukarıdaki parada, sayın teknotratında dedigi gibi ne kadar aile yadigarı oda tarstısılır ya neyse...

saygılarımla
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ankh » Pzt Nis 21, 2008 9:54 pm

Mesela şöyle bir senaryo yazabiliriz:
Bana Sultan II. Mahmut amcamdan kaldı. Bir tek bu kalmış kendilerinden. Başka herşey bitmiş. Benden bunu satıp köşe olacağım.
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Sal Nis 22, 2008 12:38 am

saka gibi,
http://urun.gittigidiyor.com/OsmanLi-Do ... dZZ9398065

fotorrafa dikkatli bakın.osmanlı hangi dönemde bu dili kullanmıs acaba? :?:
:wall: :wall: :wall:
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner