HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Çok Önemli...Lütfen Okuyunuz.

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

Çok Önemli...Lütfen Okuyunuz.

Mesajgönderen knunty » Pzt Kas 14, 2005 1:40 pm

Merhaba arkadaşlar;
Ne yazık ki evimize giren bir hırsız koleksiyonumun bir bölümünü çaldı.Aldığı paralardan koleksiyon hakkınd hiçbir bilgisi bulunmadığı aşikar olan bu arkadaşı Allah'a havale ediyorum.Sizlerden ise ricam;aşağıda özelliklerini belirteceğim bu paralardan grup olarak görürseniz ya da elinize geçerse bana bildirmeniz.Çalınan defterse son altı padişaha ait bakır ve nikel paralar mevcuttu.Özellikle Mecid'in bakır paralarının bir çoğu çildi.Ayrıca defterde Mısır ve Tunus baskılı gümüş ve bakır paralar da vardı.Bunların dışında akılda kalacak gibi olan paralar;Aziz 5 Kuruş Mısır Parisi baskı ters 4(Çilaltı),Reşad 500 Kr gümüş deneme baskı,Hamid Mısır 4 adet altın 5 Kuruş,Hamid Mısır altın 100 Kr(Çiçekli olanlardan).Bunlar çalınan paraların ufak bir kısmı fakat fazla bulunan paralardan olmadığı için özellikle belirttim.Ben dikkatsizliğimin ve umursamazlığımın kurbanı oldum,siz daha dikkatli olmaya çalışın.
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen pytho » Pzt Kas 14, 2005 1:55 pm

Yavuz Bey çok üzüldüm,dilerim hırsızlar yakalanır.Geçmiş olsun aslında bu tehlike hepimiz için var, tanıdığınız insanları uyarsanız büyük bir ihtimal çok ucuz fiatlara piyasadaki birisine satmayı deneyeceklerdir. Tekrar geçmiş olsun.
pytho
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen coddos böceği » Pzt Kas 14, 2005 3:43 pm

geçmiş olsun,
gerçekten üzüldüm, umarım hırsızlar bulunur ve paraları geri alabilirsiniz:(
coddos böceği

Mesajgönderen korayt » Pzt Kas 14, 2005 4:28 pm

sevgili Yavuz çok geçmiş olsun.Değerli yada değersiz olsun bir şeyin çalınması çok sinir bozucudur.Çok çok geçmiş olsun.Yazdıklarından anladığım kadarı ile senin için çok daha değerli olanlar da çalınabilirdi .Bu da bi şans diyelim.Tekrar tekrar geçmiş olsun
korayt
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Sinan Tunç » Pzt Kas 14, 2005 10:33 pm

Sevgili dostum inanılmaz üzüldüm,
Bursa'da, çalınan paralarına özellikle alıcı olacağım.
Zaten 1-2 dükkan var, onlara da hemen yarın haber verip bu paraları aradığımı, almak istediğimi söyleyeceğim.
Düşerse hemen bildiririm.
Geçmiş olsun.
Sinan Tunç
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen sikke » Sal Kas 15, 2005 3:28 am

Yavuz abi duyunca gerçekten çok üzüldüm Allah kimsenin başına vermesin geçmiş olsun... :(
sikke
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen knunty » Sal Kas 15, 2005 12:07 pm

Buraya yazan,özel mesaj atan ve telefon eden tüm arkadaşlara çok teşekkür ediyorum.Böyle günlerde insan dostlarının değerini daha iyi anlıyor,hepiniz sağolun varolun.Elimden geldiğince sağa sola haber vermeye çalıştım.Artık bundan sonra ne olacağını zaman gösterecek.Tekrar çok teşekkürler.
knunty
Moderatör
Moderatör

Mesajgönderen ankh » Sal Kas 15, 2005 1:04 pm

GEÇMİŞ OLSUN... bu başınıza gelen her zaman için aklımı kemiren ve başıma gelmesinden sürekli endişe ettiğim bir olay.

her bir paramın ayrı hikayesi var, ne zaman, nasıl, kimden, ne zorluklarla almışım ben bilirim. her birine ulaşmak yeni bir savaş kazanmak gibiydi ve bu durum onların değerini daha da artırdı. şimdi hiç beklenmedik bir anda bir kısmını kaybetmek... başımdan kaynar sular döküldü, sizi anlıyor ve geçmiş olsun diyorum...
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen msozer » Cmt Kas 19, 2005 1:00 am

YAVUZ BEY ÇOK GEÇMİŞ OLSUN.DEĞERİ OLUP OLMAMASI ÖNEMLİ DEĞİL İNSANIN DEĞER VERMESİ VE SAKLAMASI ESAS ÖNEMLİ OLAN.BİZİM BURALARDA PİYASA YOK FAKAT KEŞKE BANA SATMAYA ÇALIŞSALARDA YARDIMCI OLABİLSEM SİZE.İSTANBUL,ANKARA GİBİ PİYASA OLAN YERLERE HABER UÇURMAKTA YARAR VAR DİYECEĞİM AMA AKIL VERMEK GİBİ OLSADA BAŞKA YAPABİLECEĞİM BİR ŞEY BULAMADIM.İNŞALLAH EN KISA ZAMANDA BULURSUNUZ.
msozer

Mesajgönderen gürkan » Cmt Kas 19, 2005 12:17 pm

iyi günler
ilk başta çalınan koleksiyonunuz için gerçekten çok üzüldüğümü belirtir,en kısa zamanda bu suçun faillerinin yakalanmasını dilerim.Umarım satmaya kalksalarda satamazlar satsalarda aldıkları paranın hayrını göremesinler.
Ben sitenize yeni üye oldum umarım benim üyeliğim sitesize ve sevgili üyelerimize uğursuzluk getirmez.(kendimi pek şanslı biri olarak görmemde).
Nacizane Cumhuriyet madeni kolleksiyonu yapıyorum 93yılından beri kendi çapımda uğraşıyorum.Ancak son 6-7 yıldan beri koleksiyonuma tek bir para dahi eklemiş değilim.Bir vesile ile sitenizi gördüm ve içimdeki duygular depreşti.Nadir bulunan 5 para hariç tüm paralar T/D olarak koleksiyonumda bulunmaktadır.Hepinize şimdilik iyi günler diler yavuz beyede tekrardan geçmiş olsun dileklerimi sunarım.Selmlar sevgiler
gürkan

Mesajgönderen korayt » Cmt Kas 19, 2005 4:04 pm

Gürkan Bey aramıza hoş geldiniz.Yavuzun hırsızlık haberini duyurduğu tarih ile sizin kayıt tarihiniz aynı olunca uğursuzluk ve şanssızlık konusundaki düşüncenizin doğruluk payı var galiba:)
Tabiki bu tamamıyla şaka yanlış anlamayın.Aramıza hoş geldiniz.Ayrıca bu sitenin ve formların küllenmiş kolleksiyon aşklarını yeniden alevlendirmesi çok güzel.
Tekrar aramıza hoş geldiniz. ( Latifemi lütfen ciddiye almayın :) )
korayt
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen gürkan » Cmt Kas 19, 2005 11:58 pm

Teşekkürler koray bey.
hiç gücenme darılma olmaz bende hiç merak etmeyin
Ben normalde hatıra para ve cumhuriyet madeni topluyorum ama elimde heves edip aldığım bir seri naylon ambalajında 7.emisyon 2.tertip 10lira tam çil olarak bulunmaktadır.B27 serisi olup 94yılında aldım aldığımdan beri naylon ambalajında durmaktadır.Benim koleksiyonumda 92den sonraki paralar bulunmamaktadır.Eğer isteyen olursa benim eksik madeni cumhuriyetlere karşılık 10liraları takas yapabilirim.
Hepimizin koleksiyonlarını en kısa zamanda ve en iyi kondusyonla ve tabiki en ucuz şekliyle tamamlaması dileğimle
gürkan

Mesajgönderen karabina » Pzr Eki 07, 2007 9:01 pm

Yavuz bey gercekten sizin adınıza üzüldüm.insallah en kısa zamanda koleksiyonuza tekrar kavusursunuz.bence bi sekilde karsınıza cıkacaktır. saygılarla..
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen germiyan » Pzt Eki 08, 2007 1:51 am

Büyük geçmiş olsun, canınıza da kastedebilirlerdi. İnşallah bir an an önce yakalanıp hakettikleri cezayı alırlar.
Türkiye Cumhuriyeti şeyhler, dervişler, müritler, meczuplar memleketi olamaz./K. ATATÜRK
germiyan
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Harbert » Pzt Eki 08, 2007 7:44 pm

çok çok geçmiş olsun. umarım bulunur hırsızlarda siz de kolleksiyonunuza kavuşursunuz.
Resimleri yeniledim. Harput ve Elazığ'dan eski resimler
ResimResimResimResim
Harbert
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Sonraki

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir