HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

EN NADİR ŞEY ÜÇPARAYA KİM İSTER

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

EN NADİR ŞEY ÜÇPARAYA KİM İSTER

Mesajgönderen arteoseos » Cmt Oca 01, 2011 8:17 am

TOPLADIKLARINDAN BİR HABER HALKIM BU KİTAP KAÇINIZDA VAR
HATTA SAHİPLERİNİN İMZALADIĞI KAÇINIZDA VAR BİR YAZINIZDA TARİHE TANIKLIK EDENLERİ KAYDIMA ALAYIM.
Osmanlı İmparatorluğu Madeni Paraları (2.Kitap) 1689-1839
http://www.osmanliparalari.com/product.asp?id=203
30 YILDIR SADECE MESLEĞİME TERS DÜŞER,ETİK OLMAZ DİYE AKCELER MANGIRLAR MECİDİYELER KAİMELER DİRHEMLER DRAHMİLER STATERLER DURURKEN SİZE GÖRE DAHA SIĞ BİR KONU SAYILAN JETON VE MARKA TOPLUYORUM.HİÇ ERİNMEDİM O JETONLAR SAYESİNE NELER ÖĞRENDİM NELER.ÖĞRENMEYE ÖĞRENDİMDE HEP İÇİMDE ATAMIN KANIMIN ESERİ OLAN OSMANLI PARALARI BİR YARA OLDU..ÜÇ TANE DELİ BİR ARAYA GELİP DELİ SAATLER HARCAYIP BİR KİTAP ÇIKARDILAR BUNLARIN İKİNCİSİ YAKINDA ÇIKTI.KAÇINIZDA BU DELİ İDEALİSTLERİN İMZALI KİTABI VAR MERAK ETTİM...İDDİA EDİYORUMKİ TÜRKİYEDEN 20 KİŞİ YOKTUR ...GERİSİ SADECE TOPLADIKLARINI MEZARA GÖTÜREN ÇÖP EV SENDROMU İNSANLAR..KİMDE BU KİTABIN İMZALI OLANI VAR YAZINIZZZ ÇOK MERAK EDİYORUM.
ARKEOLOĞ HASAN KAPLAN
OSMANLI VE TÜRK MARKA,JETONLAR
arteoseos
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: EN NADİR ŞEY ÜÇPARAYA KİM İSTER

Mesajgönderen cemilu » Pzr Oca 02, 2011 12:40 am

Hasan bey merhaba,
Hem birinci hem de ikinci kitap tarafımda mevcut olup ilk kitap imzasız ama ikincisinde sadece Tuncay beyin imzası eksik kaldı...Kısmet olursa onu da tamamlamak istiyorum. :D Tarihe tanıklık etme konusunda size katılıyorum.Bu olay bizim bir eksiğimizdi, inşallah tamamına erer.Gerçekten çok kapsamlı ve başarılı bir çalışma olmuş.Kaan bey atılan goller takımı rehavete sokmasın sakın :clapping: :D :clapping: İlginin az ve bu kaç para eder ile sınırlı olduğunu malesef görüyoruz ama çöp ev sendromu çok ağır olmuş diye düşünüyorum. :think: Biraz daha zamana, eğitime ve yasal düzenlemeye ihtiyaç olabilir.
cemilu
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: EN NADİR ŞEY ÜÇPARAYA KİM İSTER

Mesajgönderen arteoseos » Pzr Oca 02, 2011 1:12 am

Agır oldugunun farkındayımama ne yazıkki öyle
eskiden kitap katalog yoktu çınar altında duruyoruz vatandaş para almış gelmiş senden bir beklentisi var malını satacak ona sorarsan elindeki at kat yat alır ne demen lazımbu sudur şunu eder..Ne derlerdi biliyormusunuz NE KADAR İSTİYORSUN? Adamişin ilmini okumuşya ürününe pey biçecek...Sordum bir gün fiyat alıyıorlar baskasına gidiyorlar dendi..işmi bu bahanemi..sen ilmine vakıfsan ederine giderine vakıfsan neden gitsin deki gitti ne olacak ona gelende sana gelecek.Kitap olmazsa bilgi olmaz biz toplar dururuz amaçsızca..Çöp ev benzetmesi yaptım cogunuzun bildigi bir tanım oldugu için..Hastalık anlamında olanı degil tabi tanımımülkemisin genel hali olan bir üslüp..sistematik yok ,plan yok proje yok biraz ından biraz bundan toplamaya atıff.Bir konuda uzmanlaşmak onu tyoplamakbilmek yaşamı geliştirir sizi tarih cografya genel kültür konusunda uzmanlaştırır.Biz sadece topluyoruz durmadan yapıyoruz bunu..Hollandada ekmek müzesi ve süpürge müzesi görmüş gezmiştim...Adamlar işi buralara vardırmış artık..Bizde bu evreye sizinde dediğinizgibi daha zaman var evrik işidir bu ama bir yerdende başlamak lazım..Bilirseniz tanımlarsanız konuya hakim olursanız evladınıza sizden bir miras kalır.yoksa şu yanıtı hep alır dururuz..Babamdan bir şeyler kaldı kasada bulduk acaba ne eder?
Sonrada üç paraya haraçmezat satılır.Son çıkan kitapla beraber en keyifli Osmanlı grubunu taoplamak için bilgide hazır alt yapıda kaç paraya iki kitap toplasanız 150 tl.Bir klasör yanında kitapları bırakın evladınız acsın baksın anlasın hakkını alacagını verecegini bilsin satacaksa eger yokkoleksiyona devamda edecekse neyin eksik hedefine görsün...
Yoksa ufak ufak tanımsız çöp evler oluşturmaya devam ederiz bilinmezlik denizinde.Daha öncede yazdımbenim bu eserleri yazanlarla sizlerden daha az yadaçok tanışlıgım yok..Ticari çıkarda yok.Bu konu tıpta olsafelsefede olsa aynı şeyleri yazar ve arkasında dururdum yazdıklarımın..kimevladına gelecegine ülkesine ufak ama net tanımlı bilgiyle destekli bir miras bırakmak istemez.İmza konusu sadece forumda bir hareket olsun amaçlı bir keyif sohbeti birazdarekabet yaratma havası için tarafımdan yapıldı..En nadir madalya bile yanında bir beratı olursatam olur.Bir kitabı tam edende sahibinin imzasını tasımasıdır.Bu bir hazdır..
OSMANLI VE TÜRK MARKA,JETONLAR
arteoseos
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir