HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

SAHTE 1 YTL

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

Re: SAHTE 1 YTL

Mesajgönderen Tenebrés » Cmt May 24, 2008 5:18 pm

btaşgın yazdı:Geçen günlerde abur cubur makinalarından birine 2008 1 YTL attım ve parayı iade etti :think: Bu kadar kısa sürede sahte yapılması ilgincime gitti ama, belki para bozuk basılmıştır diye de düşünmeden geçemedim.
Saygılarımla...

Geçen ay itibarıyla tedavülden geçmiş, piyasadan toplanmıi bir kaç bin tane 1 YTL 2008'in üstünden geçtim. Bir günümü aldı ama hiç sahte çıkmadı sanırım 2008 1 YTL'de henüz sahte yok.

Ben de ahel80'in yorumuna katılıyorum.. Geçtiğimiz senelerde, bilhassa 2005in ikinci yarısından 2007nin ilk aylarına kadar piyasada biraz dolaşsanız her gün sahte 1 YTL ile karşılaşırdınız.. Şimdi neredeyse hiç yok, aylardır elime bile geçmedi. Bir şeyler oldu ya artık kabul edilmiyorlar milletin elinde kalıyor yada toplanıyorlar bir şekilde piyasadan..
I'm not fit to touch the hem of your garment!
Tenebrés
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ankh » Pzt May 26, 2008 8:27 am

Belki makina bozuktur. :mrgreen:
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen Tenebrés » Pzt May 26, 2008 10:21 pm

O kadar mevzusu oldu bu paranın bir resmini görsek, belki erörlüdür, belki ortadan darbe almıştır (kimi zaman ortadan darbe alında böyle abak gibi içbükey bir hal alıyorlar... otomatlar kabul etmeyebilir o zaman..)

Çok meşhur bir para oldu şunu bir görsek diyorum btaşgın
I'm not fit to touch the hem of your garment!
Tenebrés
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen imren » Çrş Haz 04, 2008 11:55 pm

2008 sahte 1 ytl (sanırım) ortası kararmış ayrıca çapı da biraz bozuk gibi.
Ne dersiniz üstadlar sahtemi?
imren
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen znumismat » Prş Haz 05, 2008 12:30 am

fotoğraftan anlayabildiğim kadarıyla sahte değil. bazen ortası daha çabuk kararabiliyor.bilhassa yazın ter bu kararmayı daha çabuklaştırabiliyor.
znumismat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Prş Haz 05, 2008 7:53 am

Sahte değil.
2007 ve 2008 sahtelerinden hiç görmedim. İşler bu kadar mı kesat :lol:
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen imren » Prş Haz 05, 2008 6:12 pm

Demek ki öyle ne yapsak acaba?
kalıp çıkarmayı biliyorum seramiğini yapsam çakarlarmı sizce :D (amma geyik oldu)
imren
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen truva2025 » Cum May 15, 2009 7:11 pm

Türkiyemi gercekten seviyorum yav,kalpazanlari özendirmek gibi olmasin sakin yanlis anlamayiniz.
Her türlü pratik zeka bizde her türlü sivri zekada bizde dünyada var mi ? böyle yüksek zekada bir Ulus ben ona sasiyorum.

Gecenlerde abinin birinin arabasi bozulmus, sorun motorun pistanlarindan birinde cikmis,adam burada dolasmadik tamirci birakmadi araba 2003 model SL300 Mercedes
tamirciler 5000 € masraf cikarmis en nihayetinde abi bir türk tamirciye gitmis ,tamirci arabanin motorunu en ince ayrintisina kadar söküp pistonu cikartmis
pistonda hafif bir catlak varmis ,neyse pistonun catlagina oksijen kaynagi ile dolgu yapip 0,0001 mm taslatip motoru toparlamis .Masraf olarak abiden sadece 470€ arti 2 karton Malboro sigarasi almis ,her kartonda 10 adet paket var.

Araba suan canavar gibi calisiyor....

dieyecegim,burada sök yenisini tak ekonomisi oldugundan bu Almanlarin beyinleri artik calismaz oldu.

Saygilar,
KOLLEKSIYONER (TÜRK- OSMANLI VE ISLAM ESERLERI)
truva2025
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Önceki

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir