HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

10 ADET ASKERLİK HATIRA DEFTERİ

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

10 ADET ASKERLİK HATIRA DEFTERİ

Mesajgönderen znumismat » Cmt Mar 05, 2011 6:22 pm

Denizli Merkezli Düzenlenen Dolandırıcılık Operasyonu

Denizli Emniyet Müdürlüğü Ekipleri Tarafından 3 İlde Eş Zamanlı Düzenlenen Dolandırıcılık Operasyonunda Gözaltına Alınan 27 Kişiden 13'ü Tutuklandı.

Denizli Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından 3 ilde eş zamanlı düzenlenen dolandırıcılık operasyonunda gözaltına alınan 27 kişiden 13'ü tutuklandı.

Alınan bilgiye göre, Denizli, İzmir ve Afyonkarahisar'da belirlenen adreslere "Gömü" adıyla düzenlenen eş zamanlı operasyonda, "dolandırıcılık suçu işlemek amacıyla örgüt kurdukları ve haksız kazanç sağladıkları" iddiasıyla gözaltına alınan 27 kişi, işlemlerinin tamamlanmasının ardından adliyeye sevk edildi.

Örgütün lideri olduğu iddia edilen H.K'nın (50) da aralarında bulunduğu 13 zanlı, çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Diğer zanlılar tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

Denizli Emniyet Müdürlüğünce, 2010 ve 2011'de Denizli, Burdur, Muğla, Kayseri, Aydın, Uşak ve Isparta illerinde çeşitli tarihlerde meydana gelen dolandırıcılık olaylarına ilişkin 4 ay yürütülen çalışma sonucunda, "Gömü" adıyla Denizli, İzmir ve Afyonkarahisar'da belirlenen 32 adrese eş zamanlı operasyon düzenlenmiş, operasyonlarda, "dolandırıcılık suçu işlemek amacıyla örgüt kurdukları ve haksız kazanç sağladıkları" iddiasıyla, aralarında örgüt elebaşı olduğu iddia edilen H.K'nın (50) da bulunduğu 17 kişi ile bu örgüte çeşitli şekillerde yardım ettiği ileri sürülen 10 zanlı gözaltına alınmıştı.

Gözaltına alınan kişilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada 1 adet kabartmalı Osmanlı ve Bizans altını basma makinesi ve aparatları, 460 adet sahte Bizans altını, 500 adet sahte Osmanlı altını, 4 adet tabanca, 122 adet tabanca mermisi, 1 adet av tüfeği, 7 adet tüfek kartuşu, 24 adet cep telefonu, 36 adet sim kart ve 10 adet askerlik hatıra defteri bulunmuştu.

Bu arada aynı soruşturma kapsamında aranan üç kişiden C.Ç'nin yakalandığı kaydedildi.
znumismat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: 10 ADET ASKERLİK HATIRA DEFTERİ

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Mar 05, 2011 6:32 pm

1 adet kabartmalı Osmanlı ve Bizans altını basma makinesi ve aparatları, 460 adet sahte Bizans altını, 500 adet sahte Osmanlı altını,

Vay, vay, vay!!! Vay ki vay! Bunlar yakalanana kadar kaç koleksiyoncunun başını yaktılar acaba!?!? :evil: Darphane kurmuş ş*r*fs*z**r!
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen znumismat » Cmt Mar 05, 2011 7:06 pm

bunların koleksiyoncularla pek işi olmaz genelde,tarlamda gömü buldum deyip askerlik arkadaşlarını öperler (!) :D
znumismat
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen mustafacihan92 » Cmt Mar 05, 2011 9:23 pm

Sürekli haberlerini duyuyorduk, hatta birkaç kişi forumda da yazmıştı, bu paradan asker arkadaşımda 500 tane varmış değerli mi diye... Şükür yakalanmışlar, darısı diğer dolandırıcıların başına.
mustafacihan92
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen E.KUŞCU » Pzr Mar 06, 2011 12:43 am

Gilaay yazdı:Vay, vay, vay!!! Vay ki vay! Bunlar yakalanana kadar kaç koleksiyoncunun başını yaktılar acaba!?!? Darphane kurmuş ş*r*fs*z**r!
:clapping: :clapping: :clapping: Bunu tuttum :D

Bu şebekede askerlik arkadaşı hikayesi çok meşhur

1)Geçen sene gayet hatırı sayılır bir tanıdığı dolandırdılar..

Elinde bir kese altın..
-Ben burda askerlik yaptım,sizi ordan tanıyorum..Bunları satabilirmisiniz?
-Birine gösterelim,satarız
Elinde bir adet 1293 25 kuruşla bana geldi
-Bu sahtemi orjinal mi?
-Orjinal..
-Satabilirmiyiz?
-İstediğin kuyumcuya git sat
-Bunlardan çok var ama..
-Hepsi bunun gibiyse yasal olarak alıp satabilirsin ama bunlar nerden geldi?
-İzmir'li bir çocuk,burda askerlik yapmış
-Abi uzak dur,sakın girme bu işe! İzmir'de böyle bir şebeke var.Seni dolandırırlar,benden söylemesi.
Dinlemedi.Eline 8000 lira verip İzmir'e kadar birini gönderdi.Gönderdiği kişi 8000 lirayı kaptırıp,kuyruğunuda arkasına kıstırıp,başına o malum hal gelen sıpa gibi tıpış tıpış geri geldi.

2)Nasıl ulaştılar bilmiyorum ama;paralardan altı sıfırlı paraların tedavülden kalktığı dönemlerde Denizli'den banada ulaştılar.
Elinde 20 deste 10.000.000,10 deste 20.000.000 olduğunu,arkadaşının annesinin köyde bir tarla sattığını,paraları sakladıktan sonra öldüğünü,kendilerinin de sonradan bulduklarını,bu paraları kimsenin almadığını ve satmak istediklerini söylediler.
Uygun bir fiyat ve yol masraflarını karşılamayı teklif ettim..''Biz orayı bilmeyiz,etmeyiz,başımıza bir iş gelir oralarda''sen buraya gel abi,diyor uyanık..Yemedik tabi..Olay kapandı

Sevindim bu ş*r*f*s*z lerin yakalandığına..İnşallah hakettikleri cezayı alırlar
E.KUŞCU
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir