HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

SAHTE MADALYALAR

Sahte, oynanmış veya çalınmış her türlü koleksiyon ürünü ile ilgili uyarılarınızı buraya gönderin.

sahte

Mesajgönderen zaftolga » Çrş Oca 24, 2007 5:40 pm

merhaba ;
bence bu üründe sahte ; http://urun.gittigidiyor.com/KADILARA-V ... dZZ3560399 ,sanki üstü yeni boyanmış gibi
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

sahte madalya

Mesajgönderen zaftolga » Pzt Şub 19, 2007 12:07 am

bu sıralar gg da yine sahte madalya patlaması yaşanıyor
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Diktator » Prş Nis 26, 2007 11:48 pm

Arkadaslar bu resimlerin kalici olmasi icin link yerine resimleri yükleseniz iyi olmazmi.Cünkü verilen lionklerdeki resimler zamnla veri tabanindan siliniyor.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen zaftolga » Cum Nis 27, 2007 1:21 pm

haklısınız aslında resimleri yüklemek gerekiyor ama ben bunlar sahte olabilir dediğimde tecrübeli birilerinden cevap gelmedi evet kesin bunlar sahtedir diye.o yüzden bende pek üzerinde durmadım bunların ama hala eminim gg da satılan bir yığın sahte nişan ve madalya vardır.
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

LONDRA

Mesajgönderen zaftolga » Çrş Eki 10, 2007 11:29 pm

http://urun.gittigidiyor.com/NADIR-ABDU ... dZZ6116628 , Arkadaşlar yeniden denemeye çalışıyorlar.
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen msozer » Pzr Eki 14, 2007 12:00 am

her ne kadar sahtede olsa koleksiyona 50 ytl gibi fiyatlardan bulunursa konulabilir diye düşünüyorum.benim görüşüm bu çünkü koleksiyona renk katacaktır.hiç para etmez gözüyle bakmayın sahtede olsa bir değeri olacaktır.
msozer

Mesajgönderen zaftolga » Pzr Eki 14, 2007 12:07 am

bende size katılıyorum ama istedikleri fiyatlar biraz uçuk.resmen kazıklamaya çalışıyorlar insanları.
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen msozer » Pzr Eki 14, 2007 12:23 am

sahte olarak belirtip satmak başkadır,biri yerse diyerek satmak başkadır.bu konuda size katılıyorum.dediğim fiyattan ne kadar bulursak almaktan bahsetmediğimide ayrıca belirteyim.sadece 1 adet koleksiyondaki çeşitlilik bakımından alınıp konulabilir fakat fazla para vermeye gerek yok.
msozer

Mesajgönderen zaftolga » Pzr Eki 14, 2007 12:57 am

fazla para vermemeye bende katılıyorum ve bu yüzden sizin gibi güvenilir insanlardan alış veriş yapmaya ve sizin bilgilerinizden yararlanmaya çalışıyorum.
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen msozer » Pzr Eki 14, 2007 1:43 am

estağfurullah öyle demeyiniz.birkaç bilgi ile kendimizi bir şey zannederiz sonra.hiç kimse en iyisini bilmiyordur.mutlaka daha iyi bilen biri çıkacaktır veya bilinmeyen bir parça çıkacaktır.dolayısı ile bildiğini yeterli görenler gerilemeye başlarlar.benimde her kes gibi öğrenecek çok şeyim var.sizden tek farkım çenem düşük olduğu için biraz fazla sayıda mesaj yazmışım.o kadar
msozer

Mesajgönderen zaftolga » Pzr Eki 14, 2007 11:23 am

ben çenenizin düşük olduğuna inanmıyorum çok yardımsever birisiniz.

diğer dediğinizde haklısınız ama insan bilgisinin üstüne ekleme yapmazsa gerilemeye ve yok olmaya mahkumdur her gün yeni bir şeyler öğrenmek zorundayız.
zaftolga
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: SAHTE MADALYALAR

Mesajgönderen promete » Prş May 22, 2008 9:48 pm

Merhaba arkadaşlar resim ne kadar anlamaya yardımcı olur bilemiyorum ama sizce bu madalya sahte midir ?

Resim
Resim

bir fikriniz var mı
promete
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen msu » Cum May 23, 2008 11:09 am

Her ne kadar madalyalardan anlamasam da bir şey dikkatimi çekti. Madalyanın üzerinde hem rumi hemde miladi takvim ile tarih olmasına rağmen madalya latin harfleriyle yazılmış. Tarih değişimi 1926'da oldu. Alfabe değişimiyse 1928'de gerçekleşti. Bu durumun sebebi nedir.
msu
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Tenebrés » Cum May 23, 2008 11:48 am

İstiklal Madalyalarında iki tip yazı var..eski yazı ve de yeni yazı.. bildiğmi kadarıyla eski yazı dedikleri orjinal, yazıldığı tarihte hak sahiplerine verilenler.. Yani tarihi değeri daha fazla olanlar
Yeni yazı dedikleri de hak sahibinin madalyasını o tarihte alamaması, yada madalyasının zayii olması/çalınması gibi durumlarda btutanak tutturup darphaneden yenisinin talebi sonucu verilen, 1928den sonra her hangi bir tarihte verilen İstiklal Madalyaları..
I'm not fit to touch the hem of your garment!
Tenebrés
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ankh » Cum May 23, 2008 12:46 pm

viewtopic.php?f=15&t=483

Miladi takvime 26 Aralık 1925'de geçildi
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

ÖncekiSonraki

Dön !!! < Erken Uyarı > !!!