1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

2863 nolu kanun

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 25, 2013 3:20 am
gönderen 179541
merhaba herkese,
Yazar olarak bulunduğum, ODTÜ Medya Topluluğu'nun çıkardığı bağımsız öğrenci gazetesi olan HOCAM'ın Kasım ayı sayısında koleksiyon üzerine bir haber yapmayı düşündüm. Koleksiyonla ilgili biri olarak ve koleksiyonerlerin pek de memnun olmadığı Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Kanunu 2863 nolu maddesi üzerine bir araştırma yapmak niyetindeyim.
Bu konu ile ilgili yardım alabileceğim bir kaynak ve ya geçmişte herhangi bir gazetede yayınlanmış bir haber ya da konuyu daha üst mercilere iletmek üzere yazılmış dilekçeler ve bunlara karşı alınan yanıtlar son olarak da koleksiyonerlerimizin bu konu ile ilgili önceden yaşamış oldukları mağduriyetler varsa bunları gazetemizde yayınlamak isteriz.
Değerli koleksiyonerlerimizin görüşleri, tavsiyeleri ya da ulaştırabilecekleri belgeler varsa memnun oluruz.
teşekkürler

Re: 2863 nolu kanun

MesajGönderilme zamanı: Cum Eki 25, 2013 3:54 pm
gönderen Firavun
Böyle bir çalışma yapacağınız için çok memnun oldum ilk önce bunu belirteyim.Yasanın saçmalığı ve gereksizliği ortada zira Avrupa'da ki ve diğer ülkelerdeki koleksiyonerler rahatlıkla Osmanlı paraları veya sikke koleksiyonu yaparken ben istediğim parçayı alamıyor.Kendi ülkemde adeta cezalandırılıyorum.Böyle bir çalışma hem bizim için hemde yetkili merciler için faydalı olur.Çalışmanızda başarılar dilerim.