HABERLER

Resim


Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Sahte Hat'lar..!

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Sahte Hat'lar..!

Mesajgönderen Gilaay » Cum Şub 24, 2012 3:34 pm

- ALINTIDIR -
...
Bu sahtekârlık şimdi bizde sanatın başka bir alanında yapılıyor; düzmece imzalı levhalar, yani hat eserleri geçmiş asırların en meşhur hattatlarına atfedilerek bazı mezat salonlarında dört dönüyor!

...
Bir hattın büyük bir kıymet taşıması için birkaç özelliğe sahip olması gerekir ve en başta da önemli bir hattatın elinden çıkması, yani hattatın imzasını taşıması şarttır.
Şimdi, eski devirlerden kalma eli yüzü düzgünce ama imzasız bir levhayı alıyor, bu işlerle meşgul olan yeni bir hattata götürüp altına o yazı üslûbunun en önemli üstadlarından birinin imzasını attırıyorlar.

Yazının tamamı için şuraya bkz.: http://www.haberturk.com/yazarlar/murat-bardakci/718850-sahte-tablomuz-kalmadi-duzmece-hat-verelim
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner
 
Mesajlar: 3431
Kayıt: Çrş Oca 27, 2010 5:10 am
Konum: İstanbul not Constantinople

Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron