HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Madeni Para Saklama

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Madeni Para Saklama

Mesajgönderen VoSToK » Cmt Eki 26, 2013 4:40 pm

Merhaba;
Türkiye Cumhuriyeti Madeni paraları koleksiyonu yapıyorum. Ancak saklama konusunda hangi yöntemi kullanacağımı bilemedim. Karton kapamalar içinde mi saklamalıyım yoksa madeni para sayfalarında mı karar veremedim. Paralarımın çok az kısmı çil. Malum öğrenci olduğumuz içinde kapamalar biraz pahalıya geliyor :). Ayrıca gözüme çarpan elimde bulunmayan yabancı ülke paralarını da topluyorum.
VoSToK
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: Madeni Para Saklama

Mesajgönderen asaimm » Cmt Eki 26, 2013 5:17 pm

Karton kapamalar, saklama konusunda forumda herkesin uzlaştığı en etkili yöntemdir.
Ben de farklı çaplarda az sayıda kapamaya ihtiyacı olan biri olarak, sizin vasıtanızla buradan "keşke karton kapamaları paket halinde değil de ihtiyacımız doğrultusunda tek tek alabilsek" diyorum :)
asaimm
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen VoSToK » Cmt Eki 26, 2013 5:30 pm

evet o durumda sıkıntı oluşturuyor. Uşak birkaç koleksiyoner satiyor tanesi 30 kurustan :-)
VoSToK
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Firavun » Cmt Eki 26, 2013 6:49 pm

Kapama candır can ne kadar alsamda yetmiyor aldıkça alıyorum :lol:
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi