HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Sayın Fatih Beyazıt'ın Ardından

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Sayın Fatih Beyazıt'ın Ardından

Mesajgönderen camachi » Prş Mar 13, 2014 11:48 pm

Kendisini şahsen tanımasam da internet ortamındaki satışlarından görüşmüşlüğümüz vardı. Anlayışlı ve saygıdeğer bir kişiydi. Haberi görünce üzüldüm. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyorum.
camachi

Re: Sayın Fatih Beyazıt'ın Ardından

Mesajgönderen Gilaay » Cum Mar 14, 2014 1:37 am

Tanımış olmaktan şeref duyduğum, bildiklerini paylaşan, öğretmeyi seven bir ağabeyimizi, dostumu, dertlerimizi karşılıklı paylaştığımız arkadaşımı, nümismatik öğretmenimi kaybettim.

Başta Ruhsar Hanım ve Ömer'e, tüm sevenlerine Allah dayanma gücü versin.

Nurlar içinde yat M.Fatih Beyazıt. Allah rahmet eylesin.

Adam gibi adamdın Fatih Ağabey.
-----------------
Arşivimden bir fotoğrafla rahmetliyi anayım, şahsen tanımayanlara bir resimle de olsa tanıtayım şu sanal ortamdan:
9.10.2010 tarihinde Ganzilis'te topluca çektirilmiş bir fotoğrafımızdır.
Tanımayanlar için yazayım, üstte, çizgili trikosu olan, tam ortadaki bıyıklı şahıstır Fatih Ağabey yani M.Fatih Beyazıt.
Hemen solunda ben varım. Diğer arkadaşların kimler olduğunu, bilen bilir.
9.10.2010-Ganzilis-ekip.jpg

Allah gani gani rahmet eylesin.

- Necdet -
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Mar 14, 2014 9:09 am

Müteveffanın cenazesi 14 Mart (bugün) 2014 Cuma günü, ikindi namazını müteakip Sultanbeyli (İstanbul) Abdurrahman Gazi Camii'nden kaldırılacaktır.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Mar 14, 2014 9:30 am

Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen osbasimer » Cum Mar 14, 2014 10:17 am

Allah rahmet eylesin.
osbasimer
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen hussam » Cum Mar 14, 2014 11:17 am

Gilaay yazdı:http://www.ottomancoins.com/kose_yazilari/FB-20040929.htm

her daim güncelliğini koruyacak ve tekrar tekrar okumaktan usanılmayacak her harfine noktasına virgülüne kadar birşeyler alabileceiğmiz bir yazı bırakmış bizlere...

Allah rahmet eylesin.. Tüm nümismatik ailesinin başı sağolsun...
hussam
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen fkeles » Cum Mar 14, 2014 11:19 am

Tanışmadan sevdiğim insanlardan biridir Fatih Beyazıt Ağabey, tanıdıktan sonra daha da çok sevdim. Çoz az görüşebildim, gerçek anlamda bir sohbet yapma şansım hiç olmadı, ama ayaküstü verdiği tavsiyelerin kıymetini zaman geçtikçe daha iyi anladım. Ganzilis'ten internet üzerinden çok alışveriş yaptım, o vakitler yüzyüze hiç gelmemiştik, hep ufak tefek hediyeler gelirdi siparişlerim ile birlikte, meğerse Fatih Ağabey kargo poşetinin içinde bana kolleksiyon sevgisini de gönderirmiş, zamanla o sevgi bana da tesir etti.

T.C. Hatıra Para kolleksiyonu yapmaya çalışıyorum, kafama taktığım parçalardan bir tanesinin peşinden müzayedeye geldim. Fatih Ağabey lotların başında, son düzenlemeleri yapıyor, daha müzayedenin başlamasına vakit var. Ben de ilgili parayı buldum bakıyorum, çeviriyorum, inceliyorum. Fatih Ağabey ne yapıyorsun dedi, konuştuk biraz. Sonra alma onu boşver, daha iyileri çıkar dedi. İçim içimi yiyor, almam lazım, öyle ya epeydir arıyorum, şimdi karşımda, bunu alırım daha iyisi çıkınca değiştiririm diyorum içimden. Sonra sanırım Fatih Ağabey ne düşündüğümü anladı, sen dedi bunu alma, bende olacaktı bundan, sana vereyim, sen kendine alınca geri getir bana. O gün o parayı almadım, bir hafta sonra setini buldum.

Böyle güzel bir insandı Fatih Ağabey, Allah rahmet eylesin, nur içinde yatsın. Daha nice Fatih Ağabey'ler çıksın içimizden şefkat ve sevgi ile babacan tavırları ile bize kolleksiyonu sevdirsin, Fatih Ağabey'in hatırasını yaşatsın.
fkeles
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Gilaay » Cum Mar 14, 2014 4:39 pm

Bir şekilde, sevenleri O'nu hep yaşatacak.
Aşağıda yarı-kapalı bir bağlantı var. Erişebilenler kaydetsin isterlerse; hala aktif kalabilmiş nadir yazılarından Fatih Abi'nin.
Sayfanın altında diğer sayfalara (toplam 9 sayfa) geçiş var.
http://www.ottomancoins.com/kose_yazila ... zidTR1.htm
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen piko26 » Cum Mar 14, 2014 6:15 pm

Allah rahmet eylesin.
piko26
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Cum Mar 14, 2014 11:29 pm

Allah rahmet eylesin.Ailesine ve yakınlarına başsağlığı ve sabır diliyorum.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen kaanuslu » Pzr Mar 16, 2014 1:17 pm

Hepimizin gideceği yer belli. Önemli olan geride ne bıraktığımızdır. Arkadaşım olmasından gurur duyduğum Fatih Beyazıt da geri "biraz" iz bırakanlardandır.
O kadarki, hastalığı ile boğuştuğu bütün bu yıllar içinde Osmanlı Madeni Paraları serimizin üçüncü kitabının ana hatlarını hazırlamamıza yetecek çalışmayı yapmayı başardı.

Bir tane de benden : Pera Mezat'ın Armada otelde yaptığı bir müzayede öncesi çatı katında Ahmet Özlemiş ile kahvaltı ederken. 30 Ekim 2011
kaanuslu
Admin
Admin

Mesajgönderen misafircan » Pzr Mar 16, 2014 2:31 pm

Allah rahmet eylesin.
misafircan
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen ankh » Pzr Mar 16, 2014 4:45 pm

ALLAH rahmet eylesin, mekanı cennet olsun...
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen aydoganbakirci » Pzr Mar 16, 2014 8:53 pm

Kendisi ile tanısamamistik, ancak alışverişin olmuştu. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesine ve yakınlarına başsağlığı dilerim.
aydoganbakirci

Mesajgönderen serdarozdemir » Pzt Mar 17, 2014 12:49 am

Kaan Abinin mesajı ile yıkıldım. Hep iyi haberler bekliyordum Fatih Abiden. İyilişir diye umut ediyordum. Allah rahmet eylesin, nurlar içinde yatsın. Yıllar önce gittigidiyorda alış veriş yapıp, kalitesine hayran kalıp, yakından yüzyüze tanımaya karar verip gitmiştim dükkanına. Beni öyle sıcak karşılamıştı ki. Sonra her fırsatta uğradım yanına. Koleksiyonerliğin, nümismatiğin bir önemi yok, onun insan sevgisinin yanında. Ben birşeyler almaya değil, onu görmeye gidiyordum. Onunla sohbet etmeye. Her ziyaretin saatler sürmesi eminim sadece benim değil, onu tanıyan herkesin anlatacağı bir husus. Hepimizin vakti sayılı. Bizler de gideceğiz o tarafa. Ama ah şu ayrılık acısı. Fatih Abim, şimdidem çok özledim.
Çok şey değil sadece forumda "huzur" istiyorum!
serdarozdemir
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Sonraki

Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir