HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Sayın Fatih Beyazıt'ın Ardından

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Re: Sayın Fatih Beyazıt'ın Ardından

Mesajgönderen candemirkes » Pzt Mar 17, 2014 2:20 pm

Allah(c .c.) r ahmet eylyesin
Bir garip yolcuyum hayat yolunda
Yolunu kaybetmiş perişanım ben
Mecnun misali gurbet ellerde
Ümitsiz sevginin kurbanıyım ben
candemirkes
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen şenol » Çrş Nis 09, 2014 4:32 pm

Fatih Ağabeyciğim,

Dükkana uğradım 2 hafta önce,
yine dertleşecektim senle ama bu sefer acım çok büyüktü;

3sene önce Rumeli pasajındaki dükkanına gitmiştim bir öğle vakti;
- “Hayırdır bu saatte ne işin var “ diye şaşırdı;
- Abi annemi doktora getirdik burada iyi bi cerrah varmış 1 aydır kanserle boğuşuyoruz ameliyat için doktor araştırıyoruz…

Talihe bak… birkaç hafta önce de Fatih ağabey’ de tespit edilmiş…
O gün bugündür para muhabbetimiz döndü hastalık muhabbetine -anne nasıl ? -sen nasılsın abi? ..
- Oğlum bu illet böyle , bir gün diyorum oh oh iyi hiçbir şeyim yok maşallah , sonra o tahlilleri görüyorsun kan değerleri düşmüüüş amaan boşver neyse… İyi olacağız oğlum, güveniyoruz Allah’ a .
- Ne cahil tipler var yaa.. ulan ben bu maskeyi senin mikrobundan korunmak için takıyorum, otobüste yolda millet benden kaçıyo…

Annemin de her evresini bir yandan da Fatih ağabey de yaşadım..

Çok iyi adamdı; abilik yaptı, yol gösterdi…

En sevdiğim sorusu! -Oğlum , Yol paran var mı?
Bilir dükkana gelince cepte ne varsa bişeyler almak istiyor insan, şunu da abi bunu da abi;
-Heh hesabımızı gördük mü şimdi.. hee yol paran varmı?

Fatih Ağabey’im sana derdimi anlatırım diye geldim ama sen de gitmişsin…
4 mart gecesi kaybettim Annemi, daha taptaze ya , bir daha tazelendi acım.

Umarım rahatsınızdır orada.

Allah mekanınızı cennet eylesin.

Ailesine de Allah sabır sabır sabır versin.

Şenol
şenol
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen adabudi » Çrş Nis 16, 2014 10:59 pm

Allah mekanini cennet etsin.Türk numismatiginin basi sagolsun.Hep kalbimizde olacaksin büyük insan
adabudi
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen NOBILITAS » Pzr Haz 15, 2014 4:32 pm

Bu tip insanların kaybı samimiyetim olsun olmasın hep derinden etkiler beni. Hele ki bu kafa yapısında adamların kolay yetişmediği düşünülürse. Uzun zamandır siteye girmeyipte birden böyle bir haberi görünce çok üzüldüm.

Allah mekânını cennet etsin.
Korktuğundan emin, umduğuna da nail eylesin inşallah.

Ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı dileklerimi iletiyor sabırlar diliyorum.
araştırmacı koleksiyoner
NOBILITAS
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen ertunc » Cum Tem 04, 2014 1:29 am

Bugün bir iletide kendisinden bahsedilirken 'rahmetli' sözcüğünü okuyunca öğrendim.. bir kaç defa okudum belki yanlış okumuşumdur diye.. sonra gözlerimden gelen yaşları tutamadığımda kabullendim gerçeği..
Fatih abi çocukluğumun koleksiyoner kahramanıydı.. eline aldığı her parça hakkında bi fikri bilgisi vardı.. onun sunduğu müzayedeler bir alım satımdan çok, bir tiyatro sahnesi gibiydi.. zamanın nasıl geçtiği anlaşılmazdı.. onunla ilgili aklımda kalan şeyleri paylaşmam gerektiğini düşünüyorum..
yaklaşık 10 yıl önceydi.. kadıköyde bahariye caddesinde dersaneden kaçıp ortalıkta dolandığım bir gündü.. sonra insanların birbiri ardına cadde üzerindeki pasajlardan birine girdiğini gördüm.. kiminin elinde bir çanta, kiminin einde dosya vardı.. meraklanıp ben de girdim.. sonra insanların sigara dumanı altında toplanıp ellerini kaldırıp indirdiğine tanıklık ettim.. iki kişi de masanın başındaydı.. isimlerini sonradan öğrendiğim birisi kaan abi, diğeri fatih abiydi.. sonra o ellerini kaldırıp indiren insanların arasında tepsiyle birşeyler dolaştırıldığını gördüm.. bozuk paralar vardı.. ama daha önce gördüklerim gibi değildi.. çok değişik, çok eskiydiler.. sonra kağıt paralar, telefon kartları, biletler daha neler neler.. işte o gün benim nümismatik ile tanıştığım gündü.. merakla insanların ne yaptığını gözlemliyordumm.. ilgimi çekmişti.. fatih abiyle ilk diyaloğum şöyle olmuştu.. ne olduğunu bilmediğim bir paraya teklif vermek üzere elimi kaldırmıştım ve daha ilk teklifti ve ben elimi kaldırır kaldırmaz başka kimseye fırsat vermeden 'saaattt-tıım' dedi.. işte benim bir müzayedede kazandığım ilk üründü bu.. hiç tanımadığım bi insan, sonradan değerinin çok daha yüksek olduğunu öğrendiğim bu ürünü bana hediye etmişti adeta.. cebimde başka da param yoktu zaten..
sonra her hafta kendimi orada buluyordum.. ve her seferinde ben ne zaman elimi kaldırsam torpil yaparcasına benim teklifimin üzerine kimsenin teklif vermesine fırsat vermeden o ürünü benim kazanmamı sağlamıştı. sonradan farkettim bunu sadece bana değil bu işe yeni başlayan ve öğrencilere hep böyle yapıyordu..
ne zaman kendisinden bişey satın almak istesem bir türlü alamazdım.. bu sana pahalı, daha güzelini buluruz acele etme derdi..
en son gördüğümde kız arkadaşımla yakın zamanda eşim olacak kişiyle gitmiştim ziyaretine.. onu çok sevdi ve çekmecesinden bişey çıkardı (ne olduğu bende kalsın bu hatıra ömür boyunca bizimle birlikte yaşayacak) ona hediye etti.. bir güzel de hikayesini anlattı.. gözyaşlarıyla bakıyorum şimdi buna..
Daha fazla yazamıyorum.. senin gibi insanların bu dünyada yaşadığını bilmek bana umut veriyor.. Mekanın cennet olsun Fatih abicim...
ertunc

Önceki

Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir