HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Büyüteç

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Büyüteç

Mesajgönderen Firavun » Pzt Ağu 14, 2017 8:24 am

Merhaba arkadaşlar paraları daha iyi incelemek için kendime büyüteç almak istiyorum. Siz büyüteç kullanıyor musunuz? Tavsiye edebileceğiniz memnun kaldığınız ürün veya markalar var mı? Şimdiden çok teşekkür ediyorum iyi koleksiyonlar. :)
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Büyüteç

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Ağu 14, 2017 1:33 pm

Masa başındaki nümismatik aktiviteler için olabildiğince büyük ve ışıklı bir tip, gündelik kullanım için ele gelen orta boy bir tip, çarşı-pazar gezerken bir objeye denk gelip incelemek istediğinizde yanınızda bulundurabileceğiniz daha küçük bir tip, cüzdana veya cebe sığacak bir şey... Işıklı modeller tercih edilebilir. Aslında hepsi zevk meselesi ve gözünüze uyanı bulma ve onunla uyumunuz.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Pzt Ağu 14, 2017 5:00 pm

Küçük cep büyütecim var her zaman çantamdadır sürekli yanımda gezdiririm. :) Daha pek masa tip arıyorum sanırsam. Ama büyütme oranları çok küçük o beni kararsız kıldı açıkçası. 4x yeterli midir sizce düzgün bir inceleme için?Orta boyutlu bir büyüteçte olabilir aslında. Kaç kat büyütme tavsiye edersiniz Gilaay hocam?
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Pzt Ağu 14, 2017 6:04 pm

Büyütecin, kaç kat büyütmeli olacağının seçimi tamamen sizin zevkinize, seçiminize, parada ne aradığınıza, ne görmek istediğinize bağlı.
Uç noktada, nümismatik alanda da kullanılan dijital mikroskoplar da var.

Pratik olarak şu aralar Kaan Bey'in sattığı "6'sı bir arada cep büyüteci, x15, x10, x3"* denenebilir... Dedenizden kalma "pertavsız" yahut "lup" da iş görebilir! :lol:
* 3 ayrı büyütme gücü : x15 mikroskop, x10, x3

- Önde ve altta ayrı led ışık.
- Altta ultraviolet led.
- Piller kutuya dahildir.
- Özel siyah kılıf.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Pzt Ağu 14, 2017 7:51 pm

Elektronik mikroskop konusunu baya uzun süre düşündüm. Celestrone mikroskop ve teleskop konusunda çok başarılı bir marka. Celestrone marka biyoloji labı tipi bir mokroskobum var ve gayet memnunum. Belki Celestrone marka bir elektronik mikrokopta alabilirim. 300 liralardan başlıyor elektronik mikroskoplar. 150 kat büyütme altında paraları incelemek efsane bir şey olur sanırsam. :) Kaan Abi'nin sattığı 6'sı bir arada cep büyütecini inceledim oda alınabilir bu sayede olay ucuza kapanır hatta. :D
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Aydin35 » Cum Ağu 18, 2017 9:32 pm

Evet büyütec kullaniyorum.
Hatta, büyütecsiz yapamiyorum diyebilirim. :D

Akce ve mangir koleksiyoneri olarak, büyütec benim icin vaz gecilmez bir aksesuar. 6-7 büyütec cevremde kullanilmak icin dagitilmis durumdadir. :wink:

Genelde kücük sikkeleri tanimlamaya kullandigimdan, benim icin 2x ile 5x arasi büyütmesi yeterli.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Cmt Ağu 19, 2017 2:08 pm

Aydın Hocam çok teşekkürler yorumunuz için. Celestrone marka bir büyüteç seti buldum. Biri bildiğimiz 3x büyütmeli büyük el büyüteci bir tanede 5x büyütmeye sahip yakın mesafe büyüteci hatta lup bile diyebiliriz. Bugün fiyat alıcam çok absürd bir fiyat verilmez ise alıcam. Çok teşekkür ederim yorumunuz için. Paraları yakından incelemek benimde çok hoşuma gidiyor o yüzden büyüteç peşindeyim şu an. :D
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Cmt Ağu 19, 2017 2:17 pm

Bulduğum ürünün linkini de bırakayım buraya. Bu arada büyütme oranlarını yanlış biliyormuşum 2x ve 4x imiş.

http://www.eyb.com.tr/celestron-22301-ambassador-buyutec-seti
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Pzr Ağu 20, 2017 12:45 am

O setin 404 lira olduğunu öğrenince şok oldum. :D Daha ucuz ama daha işlevsel bir büyüteç aldım.(Markası yine Celestrone) Eve gelip hemen denedim gayet hoş çokta güzel optik özelliklere sahip. Sap kısmındaki ledleri ile aydınlatmada sağlıyor. Büyüteç alamayı düşünenlere şiddetle tavsiye ederim. (2x-4x) Link bırakayım belki bakan olur. :)

http://www.eyb.com.tr/U4250,420,en-ucuz ... estron.htm
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir