HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Gümrük ile ilgili sorular

Başka hiç bir başlığa uymayan her şey buraya ...

Gümrük ile ilgili sorular

Mesajgönderen tolgaceng » Pzt Mar 05, 2018 12:17 am

Merhabalar,

Ben ABD'de yaşıyorum. Türkiye'den yurtdışına giriş-çıkış ve gümrükle ilgili iki sorum var.

1. Yakın zamanda Tr'deki bir mezattan birkaç tane madeni para aldım ve bir yakınımdan, buraya gelirken bunları yanında getirmesini istedim. Paraların tamamı T.C. hatıra ve tedavül paraları (Osmanlı, antik vb. değil). Paraların içinde altın ve gümüş olanlar da var. http://www.mfa.gov.tr/gumruk-formaliteleri.tr.mfa adresinde, "Yolcular, beraberlerindeki kendilerine ait değeri 15.000.-ABD Dolarını aşmayan ve ticari amaç taşımayan ziynet eşyası niteliğinde kıymetli madenlerden ve taşlardan yapılmış eşyayı yurda getirebilirler ve yurt dışına çıkarabilirler." yazıyor. Benim aldıklarım bu limitin çok altında. Bu durumda, sorun çıkmayacak gibi duruyor. Sizce herhangi bir sorun çıkma ihtimali var mıdır?

2. Aynı yakınımın, Tr'ye dönüşünde yanında bir miktar külçe altın getirme ihtimali var. Bunun değeri de, üstteki limitin altında olacak. Bununla ilgili herhangi bir sorun yaşamış olan veya sorun çıkabileceğini düşünen var mıdır?

Cevaplar için şimdiden teşekkürler.
tolgaceng
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Diğer Her Şey

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir