HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Hakkında bilgi lütfen

Abdülmecid'den Vahdeddin'e kadar Osmanlı madeni paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
:!: " BU NE ? " TÜRÜ SORULARDA, PARANIN ÇAPINI ve AĞIRILIĞINI DA YAZMAYI UNUTMAYIN :!:

Hakkında bilgi lütfen

Mesajgönderen ygmrsnn » Cmt May 03, 2014 1:30 am

Bilgi lütfen.

aaaaaaaaaaaa.png
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa.png
‘'zulmeden kişi bu zulmü bana yaptığını sandı; bana yapılan zulüm geçip gitti ama vebáli onun boynunda kaldı''
ygmrsnn
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Hakkında bilgi lütfen

Mesajgönderen Firavun » Cmt May 03, 2014 11:56 am

II.Mahmut dönemi İstanbul darpli ama kaç kuruş olduğunu göremedim.2863 sayılı kanun kapsamınca yasaklı paralar içindedir.Son altı padişah dönemi öncesindendir yani.Satılması ve bulundurulması yasaktır.
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Hakkında bilgi lütfen

Mesajgönderen ygmrsnn » Cmt May 03, 2014 2:43 pm

Tabi,ne olduğunu merak ettim sadece.O zaman alıp koleksiyonuma koymama gerek yok.Teşekkürler.
‘'zulmeden kişi bu zulmü bana yaptığını sandı; bana yapılan zulüm geçip gitti ama vebáli onun boynunda kaldı''
ygmrsnn
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Son 6 Padişah (Madeni Paralar)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir