HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1923 Öncesi Oluşturulmuş Önemli Osmanlı Para Koleksiyonları

Abdülmecid'den Vahdeddin'e kadar Osmanlı madeni paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
:!: " BU NE ? " TÜRÜ SORULARDA, PARANIN ÇAPINI ve AĞIRILIĞINI DA YAZMAYI UNUTMAYIN :!:

1923 Öncesi Oluşturulmuş Önemli Osmanlı Para Koleksiyonları

Mesajgönderen CCCCC17 » Pzt Eyl 28, 2015 11:55 am

Sayın Forum Üyeleri,

Yıllardır yapmış olduğum bir araştırma konusu hakkında bilgisi olan arkadaşlar var ise, onlardan yardımlarını rica ediyorum. Osmanlı döneminde yurt içi ve yurt dışında oluşturulmuş önemli Osmanlı Para koleksiyonları hakkında bilgi topluyorum. Maalesef bir noktadan sonra tıkanmaya başladım. Sizlerden ricam, eğer bu şekilde oluşturulduğunu bildiğiniz bir koleksiyon ve koleksiyoncusu hakkında bilginiz var ise benimle paylaşabilir misiniz? Mevcut koleksiyonun kapsamı ve akıbeti hakkında da eğer bir bilginiz var ise bunu da ayrıca yazarsanız çok sevinirim ve kaynak gösterme şansınız olursa lütfen bunu da belirtiniz. Örneğin Enver Ziya Karal 1942 yılıda Türk Tarih Kurumundan çıkan "Selim III' ün Hatt-ı Humayunları" kitabından Selim III' ün şehzadelik döneminde kendi atalarına ait sikkeleri topladığından bahsediyor. Bu gibi bilgi ve en azından kişi isimlerini benimle paylaşa bilirseniz çok memnun olurum.
CC
CCCCC17

Re: 1923 Öncesi Oluşturulmuş Önemli Osmanlı Para Koleksiyonl

Mesajgönderen sesver » Pzt Ara 21, 2015 2:04 am

Sultan Abdülhamid Fotoğraf Koleksiyonu - İngilizce ve Türkçe olarak araştırma yapabilirsiniz her bilgi belge mevcut. Zamanın en büyük koleksiyonu
sesver
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Son 6 Padişah (Madeni Paralar)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir