HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

1327/2 Edirne 5 Kuruş

Abdülmecid'den Vahdeddin'e kadar Osmanlı madeni paraları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
:!: " BU NE ? " TÜRÜ SORULARDA, PARANIN ÇAPINI ve AĞIRILIĞINI DA YAZMAYI UNUTMAYIN :!:

1327/2 Edirne 5 Kuruş

Mesajgönderen Firavun » Sal Nis 25, 2017 7:12 pm

Arkadaşlar elimde bu Edirne 5 Kuruş var. Kaan Abi'nin müzayedesinde sanki bundan biraz daha iyi durumda bir 5 Kuruş buldum. Sizce bunun kondüsyonu nedir ? Daha iyi kondüsyonunu bulmama gerek var mı sizce? Şimdiden çok teşekkürler. :)
Eklentiler
Edirne 5 Kuruş Arka.jpg
Edirne 5 Kuruş.jpg
"Muhacirler kaybedilmiş topraklarımızın aziz hatıralarıdır..." Kemal Atatürk
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: 1327/2 Edirne 5 Kuruş

Mesajgönderen Aydin35 » Sal Nis 25, 2017 8:14 pm

Genel olarak yazayim; Koleksiyonumuza giren paranin kondisyonuyla memnunsak, baska soruya gerek yok.
Bu ugras gönül isi. Icimize sineni aliriz. Baskalarinin begenmesi, aldiginizin tastiklenmeside güzeldir ama önemli olan sizin begenmeniz.

Edirne 5 kurusunuz koleksiyona girecek nitelikte, güzel bir para. Ben begendim.
Daha iyisine gerek varmi? O sadece sizin karariniz. Bana göre yok.
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Nis 25, 2017 8:19 pm

Aydın Hocam çok teşekkür ederim. Burada sizlere sormamın sebebi her birinizin görüşü benim için ayrı ayrı önemli o yüzden. Yorumunuz için çok çok teşekkür ederim Aydın Hocam sağolunuz.
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Aydin35 » Sal Nis 25, 2017 8:34 pm

Madem paylasiyoruz, buda benden olsun.

Resim
Aydin35
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Firavun » Sal Nis 25, 2017 9:42 pm

Sizdeki gayet güzelmiş Aydın Hocam. Özellikle arkadaki kenar çiçeklerinin detayı çok hoşuma gitti. Çoğu parada kenar çiçekleri aşınmış oluyor. Bendeki paranında en sevdiğim özelliği o kenar çiçekleri çok net seçiliyor fotoğrafım biraz kalitesiz olmuş kusuruma bakmayın. :)
Firavun
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 Padişah (Madeni Paralar)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir