HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Selçuklu parası hakkında yardım

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

Selçuklu parası hakkında yardım

Mesajgönderen ottomali » Çrş Tem 12, 2017 9:19 am

Selamlar herkese,

Bu para hakkında fikri olan var mı acaba ? Selçuklu dönemi ama kime ait bulamadım tarih yok üzerinde okuyabilen bir üstad varsa çok makbule geçer.
Şimdiden teşekkürler...
20170711_202328-1_resized_1.jpg

20170711_202349-1_resized_1.jpg
ottomali
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Selçuklu parası hakkında yardım

Mesajgönderen ottomali » Pzr Tem 16, 2017 4:47 pm

Tekrar selamlar herkese,

Bugün coincommunity'e de sordum ve cevap aldım.
Sizlerle de paylaşmak istedim.

I. İzzeddin Keykavus (1210 1219)

Ön yüz:
Al-Nasır imam ve amir al-mominin

Arka yüz:
Sultan Kayka'us bin Kaykhusrev
ottomali
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir