HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Kızmayın ama bu nedir? :)

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

Kızmayın ama bu nedir? :)

Mesajgönderen redroot » Çrş Oca 21, 2009 9:11 pm

Çok fazla soru sorduğumun farkındayım ama ne olduğunu bilmediğim son param bu uzun bir süre sizleri rahatsız etmemeyi düşünüyorum :oops: kusura bakmayın lütfen. Resimdeki para hakkında bilgisi olan arkadaşların yardımlarını bekliyorum.Çapı 21 mm kadar resimdede görüldüğü gibi tam yuvarlak değil.Teşekkür ederim...
Ömer Utku ÖNER
1980/Sivas
redroot
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Re: Kızmayın ama bu nedir? :)

Mesajgönderen meliksah25 » Çrş Oca 21, 2009 10:48 pm

Sayın redroot
Bu sanırım Ya selçukluya ait (büyük olasılıkla)
Yada Diğer beyliklere ait.Osmanlı olacağını zannetmiyorum.(üstadlar daha iyi bilirler tabii)
Bu yüzden Antik paralar bölümüne taşırsanız daha sağlıklı bilgi verebilirler Değerli üstadlar.
Saygılarımla...
Hak etmediğini yemek Aslan'a ar,Çakal'a iftihardır.
meliksah25
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen redroot » Çrş Oca 21, 2009 10:58 pm

Kusura bakmayın yanlış yere açmışım farkında değilim yönetici arkadaşlar uygun bölüme taşıyabilirlemi orada yenidenmi açmalıyım?
Ömer Utku ÖNER
1980/Sivas
redroot
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen meliksah25 » Çrş Oca 21, 2009 11:04 pm

Önemli değil Efendim...
Yanılmıyorsam taşıyabilirler .
Saygılarımla...
Hak etmediğini yemek Aslan'a ar,Çakal'a iftihardır.
meliksah25
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen redroot » Prş Oca 22, 2009 9:13 pm

Mesajımı taşıdığınız için teşekkür ederim. Melikşah25 Beyin dediği gibi Selçuklu dönemine ait olabilir özelliklede II. Keyhusrev in dirhemlerinden birine çok benziyor ama tam emin değilim bilgisi olan arkadaşlarımızın yardımlarını bekliyorum.
Ömer Utku ÖNER
1980/Sivas
redroot
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen redroot » Cmt Oca 24, 2009 11:52 am

Ben okuyamıyorum maalesef okuyabilen arkadaşlar bakabilirse sevinirim...
Ömer Utku ÖNER
1980/Sivas
redroot
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen Sancak17TR » Pzt Şub 02, 2009 11:37 pm

redroot yazdı:Çok fazla soru sorduğumun farkındayım ama ..

Bazi konular basit gibi gozuksede, sorarak ogrenebiliriz. Soru sormazsaniz ilerlemeniz mumkun degil. Cekinmeyin!
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir