HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

ÖNCE BURAYI OKUYUN >>> BIZANS PARALARI BOL ÇIKAR

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

ÖNCE BURAYI OKUYUN >>> BIZANS PARALARI BOL ÇIKAR

Mesajgönderen vethakan » Pzt Şub 23, 2009 2:03 am

LUTFEN BU FOTOLARI IYI INCELEYIN CUNKU BU PARALARDAN BOLBOL CIKAR VE ASLA NADIR DEGILDIR ZAMAN BULDUKCA GUNCELLEMEYE CALISACAM
Eklentiler
bizans bolbol cıkar.jpg
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: BIZANS PARALARI BOL ÇIKAR

Mesajgönderen meliksah25 » Pzt Şub 23, 2009 10:13 am

Teşekkür ederim Hakan Bey.
Güzel bir çalışma olmuş.
Yanlız kime ait oldukları ve seneleri hakkında bilgi verebilirmisiniz.
Bende 2 tane var ama :D seneleri hakkında hiçbir fikrim yok.
Saygılarımla...
Hak etmediğini yemek Aslan'a ar,Çakal'a iftihardır.
meliksah25
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen vethakan » Pzt Şub 23, 2009 10:18 am

sayın meliksah ise paraların tarıh ve baskı yerlerınıde katarsam lıste oldukca kabarır dıye eklemedım cunku amacım bunlar hakkıkda bılgı vermek degil bunların nadır olmadsıklarını gostermek
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen meliksah25 » Pzt Şub 23, 2009 10:45 am

O zaman ben yanlış anlamışım kusura bakmayın.
Sizin bir yazınız vardı bölümde böyle bir yer yayımlayalım diye ben onunla karıştırdım heralde.
O da ayrı bir çalışma olacak heralde... :)
Saygılarımla...
Hak etmediğini yemek Aslan'a ar,Çakal'a iftihardır.
meliksah25
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen vethakan » Pzt Şub 23, 2009 2:27 pm

sayın melıksah evet bende o yazıya ıthafen bu resımlerı koydum zaten ama dıkkat edersenız ben o yazımda bılgı vermeyı degıl sadece bol cıkan bızans paralarının resmını koyalımkı insanlar ıkıde bır bu nadırmı dıye sormasın demıstım ama bu resımlerı buldugum katalog bılgısayarımda olmazsa upload ederım evınızde ıncelersınız hemde elınızın altında bır kaynak olmus olur umarım yardımcı olabılmısımdır
vethakan
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Re: ÖNCE BURAYI OKUYUN >>> BIZANS PARALARI BOL ÇIKAR

Mesajgönderen bodrum99 » Pzr Mar 29, 2009 2:38 am

HAKAN BEY GUZEL BIR ÇALIŞMA OLMUŞ ELİNDE HER ESKI PARA OLAN COK DEGERLİ ZANNEDIYOR SIZ BUNLARIN DEGERLERINI BILIYORMUSUNUZ
bodrum99

Mesajgönderen gliss38 » Pzt Haz 01, 2009 10:32 am

Bizans paralarının resimlşerini gordum.Tebrik ederim.Gercekten bu paralar cok miktarda bulunmaktadır.Bunların
tarihi bir degeri varmıdır? Bunlardan elde etmek yasadısımıdır*? Degilse nasıl elde edebilirim.
Saygılarımla
Nejat
gliss38@hotmail.com
gliss38

Mesajgönderen avanosemre » Pzt Haz 01, 2009 12:34 pm

Tabii ki bunların tarihi değerleri vardır ancak diğer sikke gruplarına göre daha çok ve daha geniş bir alandan çıktıkları için(tabii genel olarak konusuyorum bizans ın cok nadir ve pahalı olanları da mevcut)ve bir de Türkiye de pek fazla Bizans koleksiyonu yapan olmadığı için fiyatları biraz ucuz.
Tabii bunda biraz da sanatın pek gelişmemiş olmasının etkisi de var.Ben şahsen bizans sikkelerini biriktirmeyi seviyorum ve koleksiyonunmda da güzel bizanslar var.(www.kapadokyasikkeler.com dan bakabilirsiniz)Bizanslarda yasak kapsamına giren sikkeler grubunda yer alırlar ve müzeden izin almadan bulundurulmaları yasaktır.Nasıl elde edresiniz sorusuna gelince bu zor bir soru:)))
avanosemre
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen murat005 » Prş Eki 29, 2009 5:09 pm

MELİKŞAH BU M HARFİ OLAP ÜZERİNDE HAÇ İŞARETİ BULUNAN PARALARIN TARİHİ DEĞERİ NEDİR
YANITLARSAN SEVİNİRİM
murat005

Mesajgönderen ankh » Prş Eki 29, 2009 5:13 pm

Tarihi değer derken kastınız nedir?
ankh
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen hhbulent » Çrş Oca 06, 2010 7:46 am

BİZANS PARALARI BOL ÇIKAR+SAHTELERİDE ÇİKAR ........Constantine IX 28 mm 4,37 gr(Üstteki),Constantine IX 29 mm 4,2 gr Alttaki ( sahte)
Eklentiler
a70const9avnomisma1.jpg
normal_Constantine_IX.jpg
hhbulent
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen hhbulent » Pzr Oca 10, 2010 6:25 pm

Anadolu Medeniyetleri Müzesi ; geçiçi standından çektiğim solidus resimleri. Bakmakta güzel!
Eklentiler
cektigim resimler 2 101.jpg
cektigim resimler 2 105.jpg
hhbulent Kayıtlı Kolleksiyoner Bülent Baba
hhbulent
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen hhbulent » Pzr Oca 10, 2010 8:16 pm

Anadolu Medeniyetleri Müzesi ; geçici standından çektiğim Gümüş Bizans Hexagramlar.6,2-6,6 gr ağırlığında olurlar ve az bulunurlar.Keşke ele geçse!
Eklentiler
cektigim resimler 2 107.jpg
hhbulent
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen avanosemre » Pzr Oca 10, 2010 9:45 pm

Bülent bey,resimler cok güzel teşekkürler.Gecici stand derken tam olarak amacı ne anlayamadım.Özel bir hafta için mi acılmış normalde sergide olmayanlar mı?yoksa ileride kendi bölümlerinde mi sergilenecekler.Ben 3-4 defa ziyaret etmeme rağmen pek hatırlayamadım da gümüşleri.
avanosemre
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Mesajgönderen hhbulent » Pzt Oca 11, 2010 6:36 am

Sy Avanosemre , Bilirsin ,Hitit kabartılarının bulunduğu orta salonu ,orda Müzeler haftası nedeniyle açmişlardı.Muhteşemdiler.Bende şöyle bir çekmiştim.Güzel çikanlarını seçip paylaşmak iştemiştim.Beğendiğine sevindim. Masa gibi ve içten aydınlatmalı olduğu için çalışmak kolay.Daha profesyonelcede çalışılabilinir.Mikro makina lazim.Gelmeden haber verirsen misafirim olur , Kısmetse beraber gezeriz.Selamlar
hhbulent
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Sonraki

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir