HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Bizans Madenisi

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

Bizans Madenisi

Mesajgönderen ismailbukey » Çrş Nis 18, 2012 12:43 pm

Merhaba

Bizans paralarıyla ilgilenmiyor olmama rağmen bir arkadaşın ısrarını kıramayak gösterdiği bir para hakkında bilgi talep etme durumunda kaldım.

Benim fikrime göre bariz bir imitasyon çünkü para yüzeyi kaymak gibi. Ayrıca forumdaki resimlerden aklım erdiği kadarıyla önü ve arkası başka paralara ait gibime geldi. Ama söz verdiğim için bilginize başvurmak durumunda kaldım. Ebad ve ağırlık olarak bilgi alamadım ama madeni 1 tl ile boyut ve ağırlık olarak eşit.

Resim
Resim

Saygılar
ismailbukey
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Bizans Madenisi

Mesajgönderen kusterek » Prş Nis 19, 2012 11:25 am

Merhaba

Byzanz
sahte degil .

saygilar
kusterek
Isınma Turlarında
Isınma Turlarında

Mesajgönderen ismailbukey » Prş Nis 19, 2012 11:58 am

Bir değeri antikalığı söz konusumudur. Yoksa nadir olmayan sıra paralardanmıdır. Dönemi hakkında bilginiz var mı?

Saygılar
ismail
ismailbukey
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen berkeley » Prş Nis 19, 2012 5:36 pm

Kolleksiyoner belgeniz yoksa kodese götürür verin müzeye gitsin.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Bing [Bot] ve 2 misafir