HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

lütfen yardım edermisiniz

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

lütfen yardım edermisiniz

Mesajgönderen deafdead » Çrş Ağu 08, 2012 11:15 am

bi arkadaşımın elinde bu para var ne olduğunu öğrenir misin diye rica etti.ben de üstadlara bi danışayım dedim ağırlık ve çap hakkında bilgim yok kusura bakmayın.
Resim
Resim
deafdead

Re: lütfen yardım edermisiniz

Mesajgönderen berkeley » Çrş Ağu 08, 2012 5:09 pm

II. Mahmut altın parası rubiye.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen deafdead » Prş Ağu 09, 2012 12:13 pm

peki yasak mı bu para değerli mi ne yapması lazım
deafdead

Mesajgönderen berkeley » Prş Ağu 09, 2012 7:40 pm

Yasaktır ama delik olduğu için yasal bir zorunluluğu olduğunu sanmıyorum, anı değerinin yanında ağırlığı kadar da 22 ayar altın değeri vardır.
Son 6 Osmanlı madeni paraları.
berkeley
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen deafdead » Cum Ağu 10, 2012 9:19 am

teşekkür ederim sayın berkeley
deafdead

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir