HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Yardım

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

Yardım

Mesajgönderen gdarkness » Sal Eyl 04, 2012 2:14 pm

Altta bulunan para hakkında bilgi verirseniz sevinirim.
Resim

Resim
gdarkness

Re: Yardım

Mesajgönderen Gilaay » Sal Eyl 04, 2012 3:02 pm

M'yi görünce Bizans sandınız galiba...
Üst damga (kontrmark) vurulmuş bir penez. Bu tür penezler, hal-hamal markaları, çay fişi vb. niyetine kullanılmışlardır.
Değeri ise, bunları toplayanlar için olmak kaydıyla, 5-10-15 TL'yi geçmez. Üst damga vurulmamış olsaydı 1-2 TL edebilirdi ancak.
Gene de yanılıyor olabilirim. Bendeniz uzman veya uzman geçinenlerden değilim, sadece koleksiyonerim. Gördüklerim, öğrendiklerim, okuduklarım dahilinde diğer forumdaşlara yardımcı olma gayem dışında bir niyetim yoktur.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Re: Yardım

Mesajgönderen avanosemre » Cmt Eyl 22, 2012 3:50 pm

Kesinlikle penez
avanosemre
resmi koleksiyoner
resmi koleksiyoner

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir