HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

bu paralar konusunda bilgisi olan

Osmanlı ve yakın dönem haricindeki paralar hakkındaki sorular buraya. " BU NE ? " türü sorularda mutlaka paranın çapını ve ağırlığını da belirtin.
Forum kuralları
:!: :!: Antik paralar hakkında "BU NEDİR" tarzında soru sormadan önce BOL BULUNAN BİZANS PARALARI mesajına bakın.
** Kapadokya paraları için buraya bakabilirsiniz >> http://kapadokyasikkeler.com .
** 2863 Sayılı kanun kapmasına giren her türlü kültür varlığının kayıt altında olması gerektiğini unutmayın. Bu tür eserleri elinizde bulundurmak için koleksiyoner belgesine sahip olmanız şarttır.

bu paralar konusunda bilgisi olan

Mesajgönderen korhankılıc » Sal Nis 05, 2016 3:31 pm

Arkadaşlar bu iki para hakkında bilgisi olanlar beni aydınlatırsa sevinirim. Bunlar değerlimidir? nerenin parasıdır, sahtemidir orjinalmidir?
Resim
Resim
korhankılıc

Re: bu paralar konusunda bilgisi olan

Mesajgönderen Diktator » Çrş Tem 18, 2018 11:56 pm

Arkadaslar bu paralar Bizans paralari oldugu belli.
Yozgatta bir tarlada bulmuslar.Bana degerleri hakkinda soruyorlar.
Paralarin ne oldugunu okuyabilirmiyiz.
Yoksa bu nedir seklinde soru sormak banada iyi gelmiyor,fakat bizans paralari konularinda resimler maalesef acilmiyor.Eger konularda resimleri görmüs olsaydim belki bir fikir sahibi OLABILIRDIM:
Rahatsizlik verdigim icin özür diler,fikir verebilecek olanlara tesekkür ederim.

Resim

Resim

Resim

Resim
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Dön Antik Paralar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir