HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Abdülhâmid-i Sâni 100 KRŞ

Abdülmecid'den Vahdeddin'e kadar Osmanlı kağıtparaları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
:!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

Abdülhâmid-i Sâni 100 KRŞ

Mesajgönderen sedatalagoz » Pzr Kas 28, 2010 2:04 am

Resim

Bu paranın çili nekadardır üstadlarım bileniniz var mı acaba? Bi arkadaşım uygun fiyata getireceğini söyledide o sebepten ötürü sizlere danışmak istedim
sedatalagoz
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Re: Abdülhâmid-i Sâni 100 KRŞ

Mesajgönderen ertug » Pzr Kas 28, 2010 7:39 pm

Bu paranın çili 200-240 TL. cıvarındadır, resimdeki para ise 150-170 TL. eder diyebilirim.
ertug
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen sedatalagoz » Pzr Kas 28, 2010 8:11 pm

Teşekkür ederim hocam verdiğin bilgi için o zaman alayım bu ay dediğim parayı dediğin fiyata yakın alacağım parada. Bunlarda sahte olma durumu var mıdır ? Var sa nereden anlayabilirim? Bilgisi olan varsa beni bilgilendirebilir misiniz acaba
sedatalagoz
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen phletus » Çrş Ara 01, 2010 1:29 am

paranın zaten ortasında filgranı mevcuttur sahte olduğunu kolayca ayırt edebilirsiniz.ben şahsen şimdiye dek Vahdettin sahte 10 lira dışında hiç osmanlı sahte parasıyla karşılaşmadım...
phletus
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen phletus » Cum Ara 17, 2010 2:38 am

phletus yazdı:paranın zaten ortasında filgranı mevcuttur sahte olduğunu kolayca ayırt edebilirsiniz.ben şahsen şimdiye dek Vahdettin sahte 10 lira dışında hiç osmanlı sahte parasıyla karşılaşmadım...

sözümü geri alıyorum KARŞILAŞTIM :) az öncede osmanlı kağıt paralarda yeni başlık olarak açtım...daha bu işte çok acemiyiz çook :clapping:
phletus
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Dön Son 6 Padişah (Kağıt Paralar)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir