HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

para pul

Abdülmecid'den Vahdeddin'e kadar Osmanlı kağıtparaları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
:!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

para pul

Mesajgönderen pertahmet » Pzt Oca 31, 2011 11:35 pm

Resmini gerekirse taratacagim

elimde assagidaki pulun 2 para olani var acaba buda para yerine kullanilmismidir resim mor renkli top bataryasi var sadece asker figurleri farkli yerde
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: para pul

Mesajgönderen pertahmet » Pzt Oca 31, 2011 11:46 pm

pertahmet yazdı:Resmini gerekirse taratacagim

elimde assagidaki pulun 2 para olani var acaba buda para yerine kullanilmismidir resim mor renkli top bataryasi var sadece asker figurleri farkli yerde

webte gezerken pulun resmini buldum
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Şub 01, 2011 12:38 am

http://forum.osmanliparalari.com/viewtopic.php?f=27&t=1833
Yukarıda bağlantısını verdiğim başlıktaki iletilerime, gönderme yaptığım sitelere bakarsanız belki faydalı olabilir.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen pertahmet » Sal Şub 01, 2011 12:53 am

Gilaay yazdı:http://forum.osmanliparalari.com/viewtopic.php?f=27&t=1833
Yukarıda bağlantısını verdiğim başlıktaki iletilerime, gönderme yaptığım sitelere bakarsanız belki faydalı olabilir.

evet bu yaziyi okumustum acaba para pullarin hepsi bukadarmi?
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Sal Şub 01, 2011 12:56 am

Bakir ve yeterince araştırılmamış bir konu. Benim bildiklerim bu kadar (bkz.: önceki iletimdeki bağlantıdan - verdiğim diğer bağlantılara).
Daha derin bilgisi olan arkadaşlar varsa ve buraya yazarsa hep beraber öğreneceğiz umarım. :wink:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen pertahmet » Sal Şub 01, 2011 1:03 am

Gilaay yazdı:Bakir ve yeterince araştırılmamış bir konu. Benim bildiklerim bu kadar (bkz.: önceki iletimdeki bağlantıdan - verdiğim diğer bağlantılara).
Daha derin bilgisi olan arkadaşlar varsa ve buraya yazarsa hep beraber öğreneceğiz umarım. :wink:

Iyi olur burda tanidigim yasli bir pul satticisi amcada onlarca Osmanli pullu var fiyatlari cok uygun $0.5 ile $2.5
arasi ben biraz aldim hosuma gidenleri
birdahaki sefere para pul olan varsa onlari almak isterim o yuzden arastirma yapiyorum
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen pertahmet » Sal Şub 01, 2011 7:30 am

Birde bunu bakin cok ilginc hikayeler dunya uzerundeki en degerli pullari hakkinda

http://www.frmtr.com/garip-olaylar/5281 ... llari.html
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Çrş Şub 02, 2011 8:16 am

pertahmet yazdı:Birde bunu bakin cok ilginc hikayeler dunya uzerundeki en degerli pullari hakkinda

http://www.frmtr.com/garip-olaylar/5281 ... llari.html

Bunları biliyordum. Yaşım 42,5'tan 43. Şu aralar para konusuna odaklanmışsam ve pulları ihmal etmişsem bile,
rahatlıkla en az 35 senedir pullarla ilgim olduğunu söyleyebilirim.
Neticede, kıstas değişmiyor koleksiyon dünyasında : Az olan, nadir olan, nadirliği ölçüsünde değerini buluyor...
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Son 6 Padişah (Kağıt Paralar)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir