HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

rakamlar biraz abartılı değilmi

Abdülmecid'den Vahdeddin'e kadar Osmanlı kağıtparaları ile ilgili mesajlar buraya.
Forum kuralları
:!: "Bu nedir" türünde sorularda mutlaka paranın ölçülerini ağırlığını yazın :!:

rakamlar biraz abartılı değilmi

Mesajgönderen aybar » Cum Nis 01, 2011 12:16 pm

" Asıl yetimler anadan babadan değil ilim ve ahlaktan yoksun olanlardır..." Hz. Ali (R.A)''
aybar
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: rakamlar biraz abartılı değilmi

Mesajgönderen pertahmet » Cum Nis 01, 2011 12:26 pm

1 cilini bulmak imkansiz cili 50 binden basliyor nasil bir yorum imkansiz sey nasil 50 binden baslar
2 50 lira bu fiyatlara satiliyor 3-5 bin arasi kondisyonuna gore
3 100 lira pahali diye dusunuyorum
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen ertuğrul dinçer » Cmt Nis 02, 2011 3:17 am

pertahmet yazdı:1 cilini bulmak imkansiz cili 50 binden basliyor nasil bir yorum imkansiz sey nasil 50 binden baslar
2 50 lira bu fiyatlara satiliyor 3-5 bin arasi kondisyonuna gore
3 100 lira pahali diye dusunuyorum

Üstelik 150 , 200 bin liraya kadar çıkar deniliyor , bence gazeteci yorum hatası yapmış olabilir , çili olsa belki bu fiyatlara çıkabileceği belirtilebilir , na mümkün , 1. emisyon 1000 lira 250 bin liraya satılamadıktan sonra , 1. emisyon 100 liran çil olsa ne olur olmasa ne olur :!: :!: :!:
Bildiğini Paylaşmamak Öldüğünde Sönen Işığındır.
Bildiğini Paylaşmak Öldükten Sonra İsminin Işığıdır.

Ertuğrul Dinçer
ertuğrul dinçer
Kalıpçı
Kalıpçı

Mesajgönderen ertug » Cmt Nis 02, 2011 11:28 am

Kendi fikrimi dile getirmek istiyorum, bence; 1. Emisyon 50 TL. 3-5 bine alamazsınız. ÇÇT 8-10 bin tl. derim. 100 TL. gelince, yine ÇÇT veya çilaltı olanı 35-40 eder. Ertuğrul beyin yazdığı çok doğru, 1.Emisyon ve kondüsyonu oldukça güzel olan 1000 TL. 250 bine alıcı bulmadıktan sonra, 100 TL. sına kim 150-200 bin verecek. Tabi bunlar hep satıcı ağızları, o paraları kaça aldıklarını Allah bilir!
ertug
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen pertahmet » Cmt Nis 02, 2011 12:58 pm

ertug yazdı:Kendi fikrimi dile getirmek istiyorum, bence; 1. Emisyon 50 TL. 3-5 bine alamazsınız. ÇÇT 8-10 bin tl. derim. 100 TL. gelince, yine ÇÇT veya çilaltı olanı 35-40 eder. Ertuğrul beyin yazdığı çok doğru, 1.Emisyon ve kondüsyonu oldukça güzel olan 1000 TL. 250 bine alıcı bulmadıktan sonra, 100 TL. sına kim 150-200 bin verecek. Tabi bunlar hep satıcı ağızları, o paraları kaça aldıklarını Allah bilir!

Size katiliyorum XF fiytilari icin.

benim fiyatlar Fine fiyati ,

Buda benim garibime giden sey TR de hicmi zengin kolleksiyoner yoktu bu parayi alabilecek zaten kac tane var (?) ve kac kere satiliyor (?) insan uzuluyor bu duruma hele birde benim yerimde olunca

Gittigim acik arttirmalarda 10 milyon dolara yakin para satiliyor .bizim en degerli paramiz !! neyse gene sikinti basti lafi uzatmayacagim analayan anladi zaten
pertahmet
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Dön Son 6 Padişah (Kağıt Paralar)

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 4 misafir