HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

Countermark Osmanlı Paraları

Yerli ve yabancı kontrmarkla ile ilgili mesaj buraya.

Re: Countermark Osmanlı Paraları

Mesajgönderen Diktator » Pzr Ara 30, 2007 5:38 pm

Mesajimi yazdiktan sonra göndermekte problem yasadigimdan mesajin yayinlanmadigi kanisindaydim ve gördümki mesaj ortada.
Ben siz degerli üstadlara saygida kusur etmemek acisindan yapmis oldugunuz hizmetlerden dolayi gercekten herzaman tesekkürlerimi borc bilirim.
Sizler vermis oldugunuz mesajlarda bana göre tamamen haklisiniz.
Evet ,
belkide ülkemizde daha nice calismalar gibi Numismatigede önem verilmedigi,ve belkide sayilmaya kalkilsa benim gözlemledigim kadariyla bu alanda gercek anlamda koleksiyoner sayisi 500-100(kendi varsayimim) kisiyi gecmeyecegi gercegini gözönünde bulundurursak,bu alandaki yazilan kitaplara verilecek önem zaten acikca ortaya cikiyor.
Üstelik ülkemizde yasakli olan sikkelrin kitabi Türkceye cevrilmis olsa bile bu belittiginiz gibi kac kisinin ilgisini ceker.
Fakat ben her ne kadar Numismatik kitaplar cok pahalida olsa herzaman satin almaya calisan bir kisiyim,cünkü okuyup arastirmak,neyin ne oldugunu bilmek cok hosuma gidiyor.
Bir parayi alip kimliogini bilmeden Koleksiyon Albümüme koymak acikcasi benim icin fazla bir heyecan olmuyor.
Yinede ben Slobodan Sreckovic'in çalışmalarının Türkcelestirilmesini cok arzu edenlerden birisiyim.Insallah birgün oda olur.
Üstelik Türkiyede bahsettigimiz numismatik alandaki bu kitaplar inanin cok cok ucuz.Bunun gibi kitaplari (arastiran önem verenler cok iyi bilir)yurtdisinda kaynak bollugu oldugu halde yüzlerce sayisi olan kaynaklar oldugu halde ucuza satin almak mümkün degil ve hatiri sayilir derecedede fiyatlilar.
Tabii bu durumda maddi olanaklari gözardi etmek mümkün degil,fakat eger bir is yapiliyorsa üezerine düsen görevide ihmal etmemek gerekir.#
Bu bence ülkelerdeki koleksiyoner sayisina bagli.
Bizde bu sayi hic yok denecek kadar düsük oldugu ortada.Sanal alemde izledigim kadariyla(tabiiki sadece sanal alemi baz almak dogru sonuc dogurmaz,ama ben örnek veriyorum)bu piyasa sadece ve sadece ticari amac güden sahis ve tüccarlarin,daha dogrusu ne oldugu bilinmez cogunlugu düzenbazlarin eline gecmis gibi görünüyor.
akil almaz bilgisizligin,tavirsizligin,köse dönme figurlarinin sergilendigi olaylara hepiniz sahit oluyorsunuz.
Müdahele etseniz(sana ne?,seni ilgilendirmez!!mal benim) tavirlarinin ortaya ciktigi bir gercek var.Sonucta herkes hakli.
Fikirlere saygi ve tahammülün olmadigi ve ayricaliklarin ortak fikirler olaraktan benimsenmedigi müddetcede,kii buda olmasi mümkün gözükmeyen bir güdü olaraktan,gemi ayni rotasinda bu sekilde gitmeye devam edecektir.
Cogu zaman yazmaktan kaciyorum,cünkü bunu cok bilmislikle ukalalikla cerceveleyebilen kisiler cikip farkli alanalara cekebiliyorlar.
Ben bu ise amatörce hicbirsey bilmeden basladim, ustalikla elimeden gelen tüm gayreti göstererekten devam edecegim.
Acizane koleksiyon yapan arkadaslarada mesajim,mümkün oldugu kadar kaynak kitap satin alsinlar,bu ise emek veren degerli calismalara imza atan arkadaslara destek olsunlar.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Diktator » Pzr Ara 30, 2007 5:49 pm

Saygideger arkadaslar,
Bir ara Hans Wilski,ni kitabini bilmiyorum ne kadar elime gecer ama,isteyene bedelini ödemek kosuluyla temin edebilecegimi yazmak istedim ama,kusura bakmayin kendim yurtdisinda oldugumdan posta yolunda bu konuda büyük sorunlar ciktigindan cekindigimden geri durdum.
Kitabin bedeli aslinda ucuz.(10 euro)
Fakat benimde zaman zaman yasadigim ve cok degerli koleksiyon parcalarimin kayboldugu posta yolu garanti degil ama kargoda pahaliligi nedeniyle mümkün degil.
Yani ben size derimki kitap 10 euro+10 euro civari normal posta(sigorta ve iadeli daha pahali)20 euro ödeyene kitabi temin edebilirim dersem,herhangi bir kaybolma veya terslik durumunda size derdimi anlatamam,o yüzden kusura bakmayin geri durmak zorundayim.
Ben nereden kaynaklandigini bilemedigim bir sekilde cok degerli koleksiyon parcalarimi posta yolunda kaybettim.artik bu sorun ya Türkiyede,yada Almanyada oldu ama bu sekildeki hirsizlarada yaptiklari alcakliklar nedeniyle firsat vermemek lazim ama,baska alternatifte kalmiyor.
Koleksiyonculuk gecmisin degerlerini gelecege tasimak kültürüdür.Yasanmisligi yeniden yasamak,gelecek nesillere aktarmaktir.
Diktator
Forum Alışkanlık Yaptı
Forum Alışkanlık Yaptı

Mesajgönderen Muhibbi » Çrş Mar 26, 2008 8:40 pm

Peki bu parların fiyatları konusunda nasıl bilgi sahibi olabiliriz? Elimde birkaç tane var ve almam için bana getirilenler de mevcut fakat fiyat tespiti konusu beni çok zorluyor. Bu konuda bana yardımcı olabilir misiniz?
Bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır.
Muhibbi
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Mesajgönderen Sancak17TR » Prş Mar 27, 2008 12:11 am

Resimlerini cekip foruma koyarsaniz 1 tasla 2 kus vurmus olursunuz:
1. Bilgi edinirsiniz...
2. Guzel bir paylasim olmus olur.

Kolay gelsin,
Resim
Sancak17TR
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Muhibbi » Cmt Mar 29, 2008 1:05 am

İlginiz ve tavsiyeniz için çok teşekkür ederim.
Bir ülkede namuslular en az namussuzlar kadar cesur olmalıdır.
Muhibbi
Hoşgeldiniz
Hoşgeldiniz

Önceki

Dön Kontrmarklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir