HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

FOTOĞRAF TOPLAYANLAR BU PARAYI KAYDA ALSIN..

Yerli ve yabancı kontrmarkla ile ilgili mesaj buraya.

FOTOĞRAF TOPLAYANLAR BU PARAYI KAYDA ALSIN..

Mesajgönderen arteoseos » Cum Nis 15, 2011 1:21 am

1277 5 PARA NADİR KONTURMARK
OSMANLI VE TÜRK MARKA,JETONLAR
arteoseos
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Re: FOTOĞRAF TOPLAYANLAR BU PARAYI KAYDA ALSIN..

Mesajgönderen Gilaay » Cum Nis 15, 2011 2:10 am

Paranın kondisyonu oldukça kötü ama kontrmark önemli bu parada elbette. Kont. ziyadesiyle net... Kontrmark'ın nerenin kontrmarkı olduğu hakkında bilginiz var mı? Veya Wilski'nin kitaplarında referans vereceğiniz bir şey? Satışta olduğu site üzerinden yazıp, sizden bilgi almaya niyet etmiştim ama forumda görünce, buradan yazayım dedim.
Saygılarımla,

- Necdet -
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen arteoseos » Cum Nis 15, 2011 2:16 am

Üstad ebaydan aldım bende bir grup para ile beraber..bende bilmiyorum.Ben jeton topluyorum malum diğer konular hakkında malumatım ancak gerektiği kadar..Fotograf iyi çekilmemiş para güzel yoksa..Haç ve 4 noktaya bakılırsa adalar serisinden...Sanırım Mustafada olabilir Wilskinin kitabı bir soralım olmazsa kitapta varmı acaba diye..ben daha önce görmedim ama bunu canlı olarak ilk kez görüyorum..
arteoseos
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Nis 15, 2011 2:32 am

Çok teşekkürler açıklamalar için Hasan Bey. Alıp almamakta kararsız kaldım.
Şimdilik beklemedeyim. Ben beklerken başkasına kısmet olabilir. :D Bence de adalar olabilir.
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cum Nis 15, 2011 2:37 am

H.Wilski'nin kitapları (fotokopi olarak) bende de var da, neredeler bulamıyorum şu an. Bulamazsam karabina arkadaşımızdan rica ederim veya buradan kendisi görüp yazarsa makbule geçer.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Cum Nis 15, 2011 11:52 am

Mesajı az önce gördüm,kitap işyerimde olmadıgı icin akşam eve gidince bakabilirim en erken.
Fakat benim hatırladıgım kadarıyla bu tip bir örnek yoktu.Nadir bir sey olabilir. :think:

saygılar
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen ertug » Cum Nis 15, 2011 1:28 pm

WİLSKİ sahife 79 '' Different dies are known, all crude, in most cases incompletely struck.'' ET 1255 KM 224 (Burada 1255 5 para üzerine yazıyor) sizin elinizdeki 1277.
Ayni kontrmaktan ikinci ayni şekilde ( biraz küçükçe) ve 1277 4 para üzerine yazılı.
Kolay gelsin,
ümit
ertug
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Nis 16, 2011 1:32 am

ertug yazdı:WİLSKİ sahife 79 '' Different dies are known, all crude, in most cases incompletely struck.'' ET 1255 KM 224 (Burada 1255 5 para üzerine yazıyor) sizin elinizdeki 1277.
Ayni kontrmaktan ikinci ayni şekilde ( biraz küçükçe) ve 1277 4 para üzerine yazılı.
Kolay gelsin,
ümit

Bilgi için çok teşekkür ederim Ümit Ağabey.
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen arteoseos » Cmt Nis 16, 2011 3:49 am

Kitapta olan 1255 bu 1277
En son arteoseos tarafından Çrş Nis 20, 2011 11:48 pm tarihinde düzenlendi, toplamda 1 kere düzenlendi.
arteoseos
(ÇT) Koleksiyoner
(ÇT) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Nis 16, 2011 5:02 am

arteoseos yazdı:Kitapta olan 1255 bu 1277 ne fark eder diyene lafım yok...Ben bu tür şeyleri toplamıyorum bilen biliyor..Bunu ebayda gördüm 30 yılın göz terbiyesiyle nadir bir parça olduğunu görüp pey verdim 75 yuroya bana kaldı..yolu izi 85 yoroya Türkiyeye geldi..şu an bende...Sitede bir süre sergileyecegim alan olursa alacak olmazsa ya yeni başlayan bir amatör koleksiyonere hediye edecegim teşvik amaçlı yada Oğlumun koleksiyonuna gömecegim kendisinin koleksiyon merakı yok belki gelin yada torunun olur)))

Hayırlı olsun üstadım. Çok asilce bir davranış olur yeni başlayan bir amatör koleksiyonere hediye etmek. Ben de jetonlarımı çocuğuma devrettim. Arada bir onun adına bir şeyler topluyorum... Mesela tam takım Bayrampaşa C.evi. aldım. Bir yerde 600'dü, bir yerde aynı kondisyonda 220... Eh, ben jeton koleksiyonu yapmıyorum neticede; çocuğum yapıyor... Çocuk bu! Şimdi de M.Tokatlian topluyor ufak ufak..! Gecenin / sabahın bu vakti de sanırım TL ile Euro'yu karıştırıyorum... Zaten oldum olası bu döviz kuru meseleleri bana yabancıdır; çok cahilim bu konuda... 45.50 Dolar, kargo vs. 30-35 Euro yapıyor o da fazladan kargo vs. gene(!) 75-85 TL... 22 Ocak 2011 rakamlarıyla... Eder mi, eder... Çok daha fazlası da eder. 200 de eder, 500 de. Meraklısına... Benim koleksiyonumda yok. Belki olur, belki olmaz. Ben paraların fotoğraflarını değil, kendilerini topluyorum... Şimdilik bu fiyatıyla koleksiyonumda olmayacak sanırım.
Derin saygılarımla...
Rocannon-s-World.jpg
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen mrtbdrm » Cmt Eki 19, 2013 4:59 pm

makedonya olabilir mi acaba? ilk parada haç daha belirgin olduğu için tereddütteyim o yüzden.
'' Kötü para iyi parayı piyasadan kovar-Gresham kanunu''
mrtbdrm
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Dön Kontrmarklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir