HABERLER

Resim

Forum tekrardan kullanıma açılmıştır. Özel mesajlaşma kapatılmıştır. Koleksiyon konusu haricinde, şahsi yorumlar içeren mesajlar, kimin haklı olup olmadığına bakılmaksızın DERHAL SİLİNECEKTİR ! Foruma gönderilen her mesaj anında kontrol edilememektedir. Silinmesini istediğiniz, sizce uygun olmayan mesajları yöneticiye bildirmek için her mesajın üstünde, sağ tarafta bulunan DİKKAT işaretini tıklamanız yeterlidir.

Anadolu Nümismatik Forumu, Osmanlı Nümismatik tarafından idare edilmektedir. Ana web adresimiz http://www.osmanliparalari.com 'dur

HİCAZ ÜST DAMGA

Yerli ve yabancı kontrmarkla ile ilgili mesaj buraya.

HİCAZ ÜST DAMGA

Mesajgönderen zolata » Cmt Ağu 11, 2012 3:05 am

Merhaba,
Daha önceki sohbetlerde ''Hicaz üst damgalı'' paralarla ilgili çok çeşitli bilgi ve görsel örneklere yer verilmişti.Bilindiği üzere bu tip örneklere Sultan Reşad, nikel 40,20 paraları (az bulunur 10 paraları) ile İstanbul ve Mısır baskılı gümüş para aksamında ve Maria Theresa thalerlerinde daha sık rastlanmaktadır.
Bununla beraber, ben daha önce, bakır para üzerinde ''Hicaz üst damga'' örneği görmemiştim.

bakır üst damga.jpg

Abdülmecid 40 para,sene 21

''Baldwin's Auctions, Lot n: 650''
*ilyas Çamlı*
zolata
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Re: HİCAZ ÜST DAMGA

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Ağu 11, 2012 4:26 pm

Ben de görmemiştim!
Paylaşımınız için ve kontrmark yerine "üst damga" tabirini kullandığınız için çok teşekkür ederim.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen Gilaay » Cmt Ağu 11, 2012 4:30 pm

Sn.Zolata mümkünse bu başlığı " viewforum.php?f=28 " da yeniden açın veya Kaan Bey oraya taşısın.
Önemli bir konu bence ve ilgili bölümde yer alması, ileride daha faydalı olabilir diye düşünüyorum.
Koleksiyonunu Yaptığım Nümismatik Alanlar:
-T.C. Darphane Hatıra Paraları ile Tedavül Madeni Paraları Ve Bunların Hatalıları, Kalıp Farkları, Setleri
-Yasal Olan, Özel İzin Gerektirmeyen, Son Altı Padişah Meskuk Altınları İle Aynı Dönemin Üst Damgaları
Gilaay
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Mesajgönderen zolata » Pzr Ağu 12, 2012 3:06 am

Hata bende oldu.Dediğiniz gibi diğer bölüm daha uygun.Kaan Bey oraya aktarırsa memnun olurum.
*ilyas Çamlı*
zolata
(ÇA) Koleksiyoner
(ÇA) Koleksiyoner

Mesajgönderen karabina » Prş Ağu 23, 2012 7:28 pm

Sn.Zolata unutmayınız hatasız kul olmaz..
(Ne arıyorsun ne soruyorsun):(
ne mutlu türküm diyene
karabina
(Çil) Koleksiyoner
(Çil) Koleksiyoner

Dön Kontrmarklar

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir